UWAGA!

Promenadowe muzykowanie w Bażantarni

Elbląg, Promenadowe muzykowanie w Bażantarni

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia na kolejny koncert Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2015. W programie „Promenadowe muzykowanie” wystąpią: Zuzanna Kassak, Katarzyna Libront, Michał Światkowski, Tadeusz Kassak. Wstęp wolny.

Zuzanna Kassak (śpiew, fortepian) - z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Od 2001 współpracuje z agencją koncertową „Pro Musica” M. Tracza we Wrocławiu. Jest absolwentką (2008 r.) Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego prof. W.Zalewskiego. W 2010 na zaproszenie Austin Polish Society (USA) brała udział w 4 recitalach wokalnych z okazji 200-lecia urodzin F.Chopina. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej jako artystka chóru operowego; współpracuje jako solistka z Gdańskim Chórem Puzonów. Od 5 lat bierze udział w Festiwalu Rossiniowskim w Bad Wildbad (Niemcy).
      
       Michał Światkowski (skrzypce) - jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Urodził się w 1993 roku w Elblągu i od najmłodszych lat uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich m.in. w Łańcucie i Goh (Niemcy). Jest dwukrotnym stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej i laureatem wielu konkursów skrzypcowych ogólnopolskich, a także międzynarodowych. W ubiegłym roku zajął I miejsce oraz otrzymał nagrodę specjalną za wirtuozerię we włoskim konkursie Citta di Barletta. Oprócz gry na skrzypcach zajmuje się także kompozycją i aranżacją. Napisał do tej pory kilkanaście utworów skrzypcowych i kameralnych. Od października tego roku będzie kontynuował naukę na studiach magisterskich pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Kacprzaka.
      
       Katarzyna Libront
(śpiew, skrzypce) - jest skrzypaczką pochodzącą z Bydgoszczy. Studia ukończyła w Gdańsku w 2014 roku. W wieku kilkunastu lat zaczęła uczestniczyć w kursach orkiestrowych we Włoszech, w Niemczech, Szwajcarii. Studia podjęła na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako koncertmistrz orkiestry odbyła tourneè po Chinach, wystąpiła także z projektem operowym w North-West Opera w Irlandii. Współpracowała z wieloma orkiestrami. Na stałe związana jest z kwartetem smyczkowym „String Art Ladies” i zespołem muzyki dawnej White Garden. Jej drugą pasją jest śpiew i jako wokalistka jest założycielką zespołu „K80's”.
      
       Tadeusz Kassak
(akordeon, fortepian, skrzypce) - jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku (1975 r.) w klasie puzonu prof. Magdaleny Zawadzkiej, puzonista (w latach 1974 – 2009) Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, od 2007 r. wykładowca w klasie puzonu Akademii Muzycznej w Gdańsku, w której prowadzi także dęte zespoły kameralne. Jest laureatem Konkursu Młodych Puzonistów w Pabianicach (1975 r.) oraz Konkursu Kompozytorskiego na przebój studia „S-1” w Warszawie (1987 r.). Od 1979 r. prowadzi założony przez siebie Kwartet Dęty Filharmonii Bałtyckiej, z którym dał ponad 3 tys. koncertów w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma nagranych kilkadziesiąt płyt analogowych m.in. we Włoszech oraz CD m.in. z Leszkiem Możdżerem, Olo Walickim, Gabą Kulką, Romanem Peruckim.
       Jako kompozytor uprawia przede wszystkim muzykę kameralną, tworząc na bardzo różne składy instrumentalne, jednak najwięcej czasu poświęca na aranżacje i opracowania dla potrzeb orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. Jest twórcą hejnałów Sopotu i Olsztyna. W 2003 r. założył i prowadzi unikalny w skali kraju i Europy 12-osobowy zespół kameralny „ Kassak Brass Ensemble”, dla którego komponuje i aranżuje, współpracując m.in. z Anitą Rywalską, Waldemarem Malickim, Maciejem Miecznikowskim. W 2009 r. założył „Gdański Chór Puzonów”, w którym grają studenci i absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej. Od kilku lat wydawnictwa muzyczne „Patrias” w Szczecinie i „Eufonium” w Gdyni wydają kompozycje T. Kassaka na różne instrumenty, a w jesiennym numerze (2014) fletowego czasopisma PAN Magazine (Anglia) znalazła się następująca recenzja: „3 Figle” (3 Frolics) na flet solo T. Kassaka to, jak sugeruje tytuł, trzy krótkie, jednominutowe utworki w żartobliwym stylu. Te śliczne miniatury ukazują figlarne poczucie humoru i dają grającemu wspaniałą zabawę. Miniaturki są nieco ekscentrycznie „zakręcone”, w najlepszym tych słów znaczeniu. Nie wymagając nadzwyczajnych umiejętności technicznych, przez cały czas utrzymują napięcie rytmiczne. Gorąco polecam. Carla Rees”.
      
       Niedziela, 2 sierpnia, godz. 17, muszla koncertowa w Bażantarni. Wstęp wolny.
      
      
Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
       Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Dziennik Elbląski, współpraca redakcyjna RMF Classic

      
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama