UWAGA!

Promocja Notatnika w Lublinie

Elbląg, Promocja Notatnika w Lublinie
Fot. Damian Liszatyński.

Pod koniec kwietnia w lubelskiej galerii Kont, w ramach cyklu Artbook, sztuka czytana, odbyła się promocja Notatnika Robotnika Sztuki.

Galerię EL reprezentował jej dyrektor Jarosław Denisiuk, któremu towarzyszył jeden z autorów książki, prof. Lech Lechowicz. Publikacja przyciągnęła do akademickiej galerii kilkadziesiąt osób.
     Notatnik jest wznowieniem pierwszego zina artystycznego w Europie Wschodniej – wydawanego w Elblągu przez Galerię EL w latach 1972-73. Wydrukowany został reprint pięciu tomów „Notatników Robotnika Sztuki" w nakładzie 500 sztuk. Do wznowienia jest dołączony specjalny wolumin o charakterze historycznym, w którym zamieszczone zostały teksty Gerarda Kwiatkowskiego, Lecha Lechowicza, Łukasza Rondudy i Jarosława Denisiuka oraz archiwalny materiał zdjęciowy. Wolumin jest tłumaczony na język angielski. W trosce o to, by wznowiony Robotnik Sztuki był jak najbardziej zbliżony do pierwowzoru, reprint został wydrukowany na specjalnym ekologicznym papierze, który swoją fakturą przypomina materiały dostępne w latach 70.
     Notatnik Robotnika Sztuki - w specjalnej promocyjnej cenie 35 zł - będzie do nabycia w Galerii EL w czasie Nocy Muzeów (16 maja).
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama