UWAGA!

Przekręt (nie) doskonały

 
Przekręt (nie) doskonały
fot. nadesłana

Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Maria Dejmek, Bogdan Kalus, Jacek Kopczyński i Dorota Nowakowska – spektakl z ich udziałem będzie można obejrzeć już 22 sierpnia. „Przekręt (nie) doskonały” to propozycja Teatru Capitol dla elblążan i mieszkańców regionu na drugi dzień XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

„Przekręt (nie) doskonały”, czyli kto widział Pannę Flint, to esencja brytyjskiego humoru! Inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza.
       - Komedia ta została przetłumaczona na 15 języków i grana na całym świecie z roku na rok zyskuje na aktualności i popularności. W sierpniu będzie można obejrzeć ją także w Elblągu – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.
       O czym opowiada spektakl? O podatkach! Trudno o bardziej bieżący i wiecznie żywy temat niż podatki. Rozliczenia podatkowe spędzają bowiem sen z powiek nawet najbardziej praworządnemu obywatelowi, a hasło "Urząd Skarbowy" często powoduje zimne dreszcze! Jak przechytrzyć skarbówkę? Gdzie uciec, by nie dosięgły nas macki fiskusa? Co zrobić, by nie oddać urzędnikom swoich mniej lub bardziej ciężko zarobionych pieniędzy? Bohaterowie sztuki Churchilla & Yeldhmana znaleźli sposób.
       W spektaklu wystąpią znakomici aktorzy. Między innymi znana z serialu „Anna German” grająca tytułową bohaterkę - Joanna Moro, czy sympatyczny policjant z „Ojca Mateusza” - Rafał Cieszyński.
      
       Bilety na spektakl, w cenie od 50 zł, dostępne są w kasie CSE „Światowid” w Elblągu.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)