UWAGA!

Przyjeżdża Aga Zaryan

2008-06-27
Aktualizowany 2008-07-01 23:29

W środę 2 lipca o godz. 20 w ramach 5. Lata Jazzowo-Bluesowego w Galerii EL wystąpi Aga Zaryan, jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, z gitarzystą Davidem Doruzką.

Aga Zaryan ukończyła Policealne Studium Jazzu w Warszawie, w klasie Ewy Bem. W 1998 r. została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Dwukrotnie była stypendystką międzynarodowych warsztatów jazzowych: Stanford Jazz Workshop i Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych. W 1997 r. występowała na festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień z orkiestrą pod batutą Jacka Kasprzyka, rok później z kwartetem smyczkowym w Panoramie Muzyki XX Wieku „Passage”.
     W marcu 2002 r. ukazał się jej debiutancki album „My Lullaby”, w nagraniu którego wzięli udział Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Michał Tokaj oraz Łukasz Żyta. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w Polsce, a także w Japonii, gdzie jest oficjalnie dystrybuowana. Od tego czasu Aga Zaryan występowała w klubach i na festiwalach w Polsce, Anglii, USA, Izraelu, Czechach, Szwecji i Francji. W 2004 r. uzyskała licencjat na Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Muzykoterapii, koncentrując się w pracy na wykorzystaniu niektórych elementów muzyki jazzowej w procesie uczenia i terapii muzycznej dzieci i młodzieży. W 2006 zdobyła nagrodę na Międzynarodowych Zmaganiach Wokalistów Jazzowych „Jazz Struggle”.
     Jesienią ubiegłego roku ukazał się jej album „Picking Up the Pieces”, nagrany w Los Angeles z udziałem Larry Koonse’a, Munyungo Jacksona, Nolana Shaheeda i Dariusza Oleszkiewicza. Album został świetnie przyjęty przez prasę oraz słuchaczy, a jego sprzedaż przekroczyła 22 tysiące egzemplarzy, przynosząc podwójny tytuł Platynowej Płyty.
     Podczas gali rozdania Nagród Polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2008, Aga Zaryan, nominowana w kategoriach Wokalistka Roku i Album Roku - Piosenka Poetycka, otrzymała Fryderyka za album „Umiera Piękno”.
     
     David Doruzka (1980) to czeski gitarzysta jazzowy. Studiował w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie, uczeń m.in. Ch. McBride'a , H. Hancock'a , B. Blade'a. Laureat prestiżowych nagród - „The Wayne Shorter Aword”, „Jimi Hendrix Aword”, „Talent Roku” (przyznawanej przez Czeskie Stowarzyszenie Jazzowe). Zaproszony przez P. Metheny uczestniczył w „Aspen Snowmass Jazz Colony” (2000). Występował u boku angielskiego pianisty i kompozytora Django Bates'a. Współpracuje m.in. z R. Greenem, O. Evansem. W 2003 r. wydał pierwszą autorską płytę „Hidden Path”, nagraną z Massimo Biolcatim i Kendrickiem Scottem, która zdobyła nagrodę Anděl jako album roku 2004 w kategorii Jazz&Blues.
     
     Bilety do nabycia w kasie Galerii EL w cenie 20 zł. Można także kupić karnety na wszystkie koncerty Lata - 70 zł.
     

 


     
     Na podstawie materiałów Galerii EL.

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gdzie i kiedy można kupić bileciki!!?? Babka śpiewa kapitalnie. Słyszałam!!
 • Muzycznie robota poprawna, ale Pani Agnieszka Skrzypek przynudza potwornie. Czy Galeria EL przygotowała duże ilości trunków ?. Bez tych pocieszaczy trudno przeżyć koncert tej gwiazdy.
 • Koreczek napisz gdzie moge dostac bileciki. Nie nudź!! Sama chce sie przekonać!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chello(2008-06-29)
 • Bilety do nabycia w kasie Galerii EL w cenie 20 zł. Można także kupić karnety na wszystkie koncerty Lata - 70 zł.
 • Miesiąc temu byłem na koncercie Pani Agnieszki i potwierdzam wyjątkową inteligencję niejakiego ~ Korka. Całość jakby słuszna, aparat wykonawczy sprawny, ale brak w tym wszystkim Iskry Bożej. Dlatego popieram wniosek internauty : władze Galerii EL powinny zabezpieczyć duże ilośći trunków rozweselających.
 • Właśnie wróciłem. Było super, tylko jakiś gość ham w plastykowych okularach siedział przede mną i wyganiał dziewczynki, bo niby zajęły mu miejsce. Żal bo koncert miał być dla ludzi wrażliwych, a nie chołoty.
 • Ta widziałam go, to ten co wcisnął całą swoją rodzinkę na miejsca dla karnetów. Podsiadł kilka osób i jeszcze cwaniakował że to jego miejsca, a potem jak każdy kulturalny człowiek wybijał rytm siwą głową. Pozdrowienia dla pana w plasykowych okularach na głowie. Wstyd
 • O gustach się nie dyskutuje. Jednakowoż pozwolę sobie nie zgodzic się z KORKIEM. Właśnie wróciłem z koncertu i przyznam, że rzadko tak "Galeria współgra" z artystą jak to miało miejsce dzisiejszego wieczoru. Jakby powiedział Czesio "Smakowo było".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gorgiasz(2008-07-02)
Reklama