UWAGA!

Ptasie akwarele na Fabrycznej

 Elbląg, Ptasie akwarele na Fabrycznej

Galeria Art Miś zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Kopiec-Sekiety pt.” Ptaki w akwareli”, który odbędzie się we wtorek, 15 marca o godz. 17.15. Wstęp wolny.

Katarzyna Kopiec-Sekieta pochodzi z Elbląga, obecnie wraz z rodziną mieszka w Rybienku (Kaszuby). Z wykształcenia jest ornitologiem, co jednocześnie pomaga jej i przeszkadza w malowaniu ptaków. Pomaga - bo trochę lepiej wie jak ptaki naprawdę wyglądają. Przeszkadza - z tego samego powodu...
       Jako akwarelistka jest samoukiem. Tę trudną technikę malarską wybrała dla siebie wiele lat temu z uwagi na niewielkie wymagania warsztatowe (stół, papier, woda) i przeklinała ją często z uwagi na ogromne wymagania warsztatowe (jak to się do... robi?).
       Z tej samej przyczyny, dla której chciała porzucić akwarelę, nie porzuciła jej i maluje do dziś. Zaowocowało to na przestrzeni lat kilkoma wystawami indywidualnymi:
       "Wiślany Blues" - wrzesień 2005 - Gdańsk; grudzień 2005 - Cedry Wielkie; kwiecień 2006 - Bydgoszcz; "Malowany Ptak" - październik 2006 - Gdańsk; "O ptakach pędzlem i pędzelkiem" - wrzesień 2011 - Smołdzino "Fauna i flora pędzlem i pędzelkiem" - sierpień 2012 - Smołdzino; "Ptaki lasów" - luty 2016 - Gniewino.
       Artystka jest autorką licznych ilustracji, zarówno w monografiach przyrodniczych, jak i publikacjach dla dzieci.
       Galeria Art Miś mieści się w Elblągu przy ul. Fabrycznej 22.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama