UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ptaszyn w quartecie

Elbląg, Jan Ptaszyn Wróblewski, legenda polskiego jazzu
Jan Ptaszyn Wróblewski, legenda polskiego jazzu

W ramach letnich koncertów jazzowych i bluesowych jutro w Galerii EL wystąpi legenda polskiego jazzu, Jan Ptaszyn Wróblewski wraz z zespołem. Początek o godz. 19.00.

Jan Ptaszyn Wróblewski, saksofonista jazzowy, kompozytor, dyrygent. Także publicysta, działacz ruchu muzycznego, pedagog. Debuitował w 1956 roku jako członek sekstetu K. Komedy, grał także w kwintecie J. Miliana. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy wystąpił w 1958 r. na festiwalu w Newport (USA). Od tego roku prowadzi własne zespoły jazzowe, m.in.: Kwintet Poznański, Jazz Outsiders, Polish Jazz Quartet, Studio Jazzowe Polskiego Radia, Stowarzyszenie Popierania Prawdziwej Twórczości Chałturnik, Mainstream, Made in Poland.
     Pod koniec lat 60-tych gościnnie zagrał w EL-Klubie Jazzu Tradycyjnego, działającego przy Laboratorium Sztuki - Galeria EL. Współpracuje z najwybitniejszymi jazzmanami polskimi.
     Koncertował w wielu krajach świata. Pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Od 1970 r. prowadzi radiowe audycje popularyzujące jazz. Jest wykładowcą na wielu krajowych i zagranicznych warsztatach muzycznych. Oprócz utworów jazzowych komponuje także muzykę symfoniczną i ilustracyjną. Ceniony kompozytor piosenek śpiewanych m.in. przez: Ewę Bem, Łucję Prus, Marylę Rodowicz, Andrzeja Dąbrowskiego, Andrzeja Zauchę.
     W Elblągu Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi w quartecie z: Wojciechem Niedzielą (piano), Jackiem Niedzielą (bass) oraz Marcinem Jahrem (drums).
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama