UWAGA!

Publiczność dopisała, teraz ważne są głosy

 
Elbląg, Publiczność dopisała, teraz ważne są głosy
(fot. Anna Dembińska)

Muszla koncertowa w Bażantarni przez siedem kolejnych niedziel rozbrzmiewała muzyką, przyciągając tłumy elblążan. Aż szkoda, że to był już ostatni koncert tegorocznego Letniego Salonu Muzycznego. Fani imprezy już czekają na przyszłą edycję. Wszystkich, którym zależy, by muszla koncertowa odzyskała swoją świetność, zachęcamy do głosowania na jej remont w jesiennym budżecie obywatelskim. Zobacz zdjęcia z ostatniego koncertu.

Siedem koncertów – od piosenek dwudziestolecia międzywojennego, po jazz, piosenki kabaretowe po szanty. Publiczność XXII Letniego Salonu Muzycznego nie mogła narzekać na brak różnorodności repertuaru. W ostatnią niedzielę tegorocznego cyklu w muszli koncertowej wystąpiła dobrze znana publiczności Banda Czworga, założona w 2015 roku w Elblągu i mająca na swoim koncie już kilka sukcesów na żeglarskich festiwalach.
       Publiczność wysłuchała utworów inspirowanych m.in. muzyką irlandzką, szkocką, portugalską, pieśniami kubryku, a także muzyką dawną. Znajdą się one wkrótce na debiutanckiej płycie zespołu, która ma zostać wydana do końca roku dzięki stypendium kulturalnemu, przyznanemu przez elbląski samorząd.
       Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, organizator Letniego Salonu Muzycznego, po raz kolejny udowodniło, że muszla koncertowa to jeden z największych skarbów nie tylko Bażantarni, ale i miasta. Organizatorzy na każdym z koncertów przypominali widzom, że obiekt wymaga gruntownego remontu i zachęcali do głosowania na tę inwestycję w budżecie obywatelskim. Głosowanie już jesienią.
      
       XXII Letni Salon Muzyczny został zrealizowany przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, a tegorocznymi partnerami byli: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia), PTTK Oddział Ziemia Elbląska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama