UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radością jest życie

Podopieczni Ewy Ignaczak zachwycili swoim projektem "Oda do radości" jury Europejskich Spotkań Teatralnych, które obyły się w Bussang we Francji. Spotkania nie miały co prawda charakteru konkursowego, ale sukces Stajni Pegaza pozwoli jej wyjechać na Światowy Festiwal Tańca do Włoch oraz do Portugalii.

Stajnia Pegaza "przeprowadziła się" do Elbląga z Sopotu na zaproszenie Jacka Nowińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Założycielką, opiekunką i instruktorką grupy, jak również autorką scenariuszy do spektakli jest Ewa Ignaczak.
     - Podstawa naszej działalności jest ciągłe poszukiwanie w materii ciała, dźwięku i przestrzeni nowych metod pracy nad warsztatem aktorskim - mówi Ewa Ignaczak. - Odkrywanie drogi do rozwoju własnej, twórczej osobowości. Bazą, początkiem naszego aktu kreacyjnego jest najczęściej dzieło literackie, które staje się inspiracją do intymnej, osobistej wypowiedzi.
     W szeregi Stajni Pegaza wstąpili elblążanie, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
     Inauguracja "Sceny na piętrze" w WOK oraz pokaz pierwszych elbląskich spektakli Stajni Pegaza odbył się w styczniu br. Zaprezentowane zostało "Rybołówstwo" według Guntera Grassa oraz "Przemiana" według Franza Kafki.
     Od tego czasu działa prężnie i zdobywa kolejne laury na krajowych i międzynarodowych festiwalach sztuki off-owej. Po sukcesie "Ody do radości" we francuskim Bussang Stajnia zaprezentuje się w Finlandii, Libanie, Portugalii i we Włoszech.
     - Trudno tak mówić o własnym sukcesie, ale nie będzie wcale przesady w tym, co powiem - we Francji nasz spektakl oszołomił jury- mówi Ewa Ignaczak. - "Oda do radości" jest krótkim przedstawieniem największej radości, jaką człowiek jest w stanie się cieszyć. Jest to radość istnienia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Największą radością, jaką człowiek jest w stanie się cieszyć jest radość istnienia? A ja myślałem, że radość w trakcie orgazmu... :-(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Erotoman(2001-06-07)
 • Odnoszę wrażenie iż większość ludzi, których znam nie szanuje wartości jaką stanowi istnienie, wręcz uważa iż jest to naturalne i nie zachwyca. Cóż w tym wielkiego że egzystuje skoro wszystko inne jest do niczego...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niczegowarte(2001-06-08)
 • Gratulacje Ewo, gratulacje Stajnio. Nikogo te sukcesy nie dziwią. Za to mnie zadziwiają te wypowiedzi powyżej. Ot radosna twórczość sfrudtrowanych, Śpiewam sobie a muzom... Oby tak dalej i byśmy mogli oglądać was jak najczęściej także w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2001-06-09)
Reklama