UWAGA!

"Ranczo" górą!

 
Serial "Ranczo" z nagrodą publiczności
Serial "Ranczo" z nagrodą publiczności (fot. Anna Dembińska)

Na trzy dni Elbląg stał się stolicą polskich seriali. Widzowie mogli je oglądać, mogli również spotkać się z aktorami, którzy w nich grają, a także głosować. Jak się okazało serca publiczności podbiła produkcja, która opowiada o perypetiach mieszkańców wsi Wilkowyje. Zobacz zdjęcia z gali.

To właśnie opowieści z małej podlaskiej wsi otrzymały najwięcej nagród. Serial "Ranczo" najpierw zdobył tytuł Serialu Wszech Czasów – ten tytuł przyznali czytelnicy Świata Seriali.
       - No to szok! Albo jakby to powiedział Pawlak: toż to szok! - mówił ze sceny elbląskiego teatru Cezary Żak, który w "Ranczu" gra jednocześnie wójta i księdza. - Tyle seriali dobrze zagranych, a tu my...Bardzo dziękujemy.
       Później ta sama produkcja doczekała się Nagrody Publiczności – tę z kolei przyznali ci, którzy oglądali seriale w Światowidzie. W głosowaniu wzięło udział 1780 osób, z czego 52 proc. uznało, że to właśnie "Ranczo" jest najlepsze.
       Swoją nagrodę przyznało również jury Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych. Ewa Braun, Henryk Kuźniak, Radosław Piwowarski, Zdzisław Pietrasik oraz Piotr Szwedes zdecydowali, że nagroda ta należy się Monice Kwiatkowskiej za stworzenie przejmującej postaci ofiary przemocy domowej w serialu "Głęboka woda".
       - Dziękuję reżyserce, Magdalenie Łazarkiewicz, że wyjęła mnie z "zamrażarki" i powierzyła mi tę rolę – mówiła aktorka i nagrodę dedykowała tym, którzy z takim problemem musieli się kiedyś zmierzyć.
       Jury przyznało również nagrodę sławnej "ławeczce" z serialu "Ranczo", czyli czterem aktorom Bogdanowi Kalusowi, Sylwestrowi Maciejewskiemu, Franciszkowi Pieczce i Piotrowi Pręgowskiemu.
       - Gdybyśmy wiedzieli, że coś wygramy przygotowalibyśmy przemówienie... – mówił Bogdan Kalus z ekranu, bo żaden z panów nie mógł pojawić się osobiście.
       - A tak mówimy z serca i głowy. Cieszymy się niezmiernie! - dodał jego serialowy kolega, Franciszek Maciejewski.
       Później przyszedł czas na Srebrne Światowidy. Jednego otrzymała Kinga Preis, za rolę Natalii, gospodyni księdza, w serialu "Ojciec Mateusz".
       Drugi przypadł Janowi Wieczorkowskiemu za rolę Władka Konarskiego w produkcji "Czas Honoru – Powstanie".
       Z kolei Złotego Światowida otrzymała Zofia Czerwińska za rolę Łucji w serialu "Na dobre i na złe". Aktorka nie pojawiła się na gali, ale przesłała list do publiczności i jury, który odczytała Sonia Bohosiewicz. Dziękowała w nim za wyróżnienie i żartobliwie dodała, że "mają państwo dobry gust", mówiąc o jury.
       Drugiego Złotego Światowida otrzymał z kolei Cezary Żak, za rolę wójta i księdza w serialu "Ranczo".
       - Tym bardziej to dla mnie przyjemne, bo w tym teatrze debiutowałem – mówił aktor.
       Przyznano również Światowida Warmii i Mazur – tę nagrodę otrzymała Joanna Fertacz, aktorka olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, za rolę Anny Wrońskiej w serialu "Miłość nad rozlewiskiem".
       Na koniec na publikę czekał koncert w reżyserii Jerzego Satanowskiego, czyli „Piosenki z ekranu”, podczas którego zaśpiewali: Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Machalica, Katarzyna Żak i Artur Żmijewski.
      
       Widzowie TVP Seriale i TVP Olsztyn mogli zobaczyć bezpośrednią transmisję z Gali Zakończenia i Wręczenia Nagród. Emisja reportażu z Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych planowana jest na środę 24 czerwca o godz. 14.40 oraz na sobotę 27 czerwca o godz. 13.50 w TVP1.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Olali Elbląg, nagrody za wszystkich odbierali mniej znani ludzie. Nie przyjechali do Nas bo mają nas. .. .i tu dokończcie sobie sami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  12
  solejto(2015-06-21)
 • Ty komentarz niżej. .. ja tma na zdjeciach widze samych znanych.
 • Seriale TV - Pokarm (przynęta) dla odbiorców reklam - bezproblemowy towar telewizji, bo robi się bez problemów. Zgonić jak najwięcej gapiów, ogłupiającym prostym przewidywalnym serialkiem o niczym, i puszczać im reklamki, czy też lokować produkty bezpośrednio w serialku. Jeśli już z łaski, ambitniejszy film, to po godz 23.Dodajmy do tego teledurnieje (wyłączając jedyny prawdziwy teleturniej - "Jeden z dziesięciu") i mamy telewizję kształcącą myślenie rodaków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  antares21(2015-06-22)
 • Wiejska impreza dla wiejskiego ośrodka
 • Kto był niech kliknie łapkę w górę a kto nie to łapka w dół.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  11
  emi1990(2015-06-22)
 • Robia w miescie jakąs impreze zle jak nie robią tez zle ludzie wezcie sie za jakies zajecie bo Wam sie w glowkach lasuje mozdzek i wypisujecie glopoty oczywiscie co niektorzy eksperci od wszystkiego
 • Sztucznie wygenerowana Impreza dla tłumu. To zdarzenie nie ma nic wspólnego ze sztuką. Służy tylko robieniu szumu medialnego wokół archaicznego Swiatowida !!! Przy okazji można wydrzeć atrakcyjne dotacje celowe i pieniądze sponsorów.
 • Ranczo to protoplasta Platformy Obywatelskiej
 • A nasz prezydent to za hostesse dorabia pieknie pan wyszedl i to wypowiedz cZysta promocja miasta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wielbiciel wrubelka(2015-06-22)
 • seriale są strasznie głupie bo nic dobrego i konstruktywnego nie wnoszą wypalają wasze szare komórki i dają utrzymanie dla podrzędnych aktorów - człowiek powinien twardo stąpać po ziemi i brać we własne ręce swoje życie bo życie to nie serial!
 • Super impreza!! Już nie mogę się doczekać kolejnej edycji! Kto był to wie, że było super, a kto nie był niech żałuje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  morena.arena(2015-06-22)
 • Szkoda, że ładne zdjęcia nie są opisane;o(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jj2015(2015-06-22)