UWAGA!

Rosyjskie kino drogi

 Elbląg, Rosyjskie kino drogi

Po wakacjach powracamy w Bibliotece Elbląskiej do promowania kultury rosyjskiej i zapraszamy Państwa na rosyjski film „Koktebel” w reżyserii Borisa Khlebnikova i Alekseia Popogrebskyego z 2003 roku. Projekcja odbędzie się w środę 5 października w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej o godz. 18.10. Wstęp wolny.

„Koktebel” to film drogi. Sama nazwa Koktebel (dokładnie Kok-tepe-el) oznacza w języku tureckim Kraj Błękitnych Szczytów położony na Krymie. To droga rozumiana jako podróż w dwie strony : z Moskwy na Krym i w siebie; zmaganie się z przeciwnościami przyrody i pokonywanie własnych psychicznych niemożliwości.
       ”Ojciec po latach pracy i znoszeniu trudów komunistycznej Rosji chce po prostu zwykłego życia, codzienności z dala od niszczącej osobowość machinerii państwa. Szczęściem jest dla niego zrywanie jabłek z drzew, rąbanie drewna, budzenie się i zasypianie w spokoju w ciepłych objęciach spragnionej czułości kobiety. Syn zaś jeszcze nie przeżył rozczarowania życiem, ono jeszcze przed nim. Na razie ma za złe ojcu, że porzuca go emocjonalnie, a zdawało się, że są tak blisko celu.” (źródło: blog http://chihiro.blox.pl/html)
       Czas projekcji: 1 godz. 40 minut.
       Serdecznie zapraszamy!
       Film udostępniony przez Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama