UWAGA!

„Rowerowe podróże ze szkicownikiem” – kolejna wyprawa

 
„Rowerowe podróże ze szkicownikiem” – kolejna wyprawa

„Podróże ze szkicownikiem” to połączenie aktywności fizycznej i artystycznej. To okazja do wyruszenia rowerem w drogę, by podziwiać widoki, odnaleźć inspirację i poczuć… wiatr we włosach. Kolejna wyprawa organizowana przez CSE „Światowid” już w niedzielę 22 września.

Przed wakacjami uczestnicy rowerowo-artystycznych wypraw wyruszyli w kwietniu do Jeleniej Doliny, w maju – do Próchnika, w czerwcu zaś – do Przezmarka. Rezultatem tych wspólnych wycieczek był szereg prac wykonanych w różnorodnych technikach: szkiców węglem, ołówkiem, piórkiem, akwareli, które można było zobaczyć na wystawie w CSE „Światowid”.
       Po ponad dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie czas na kolejną wyprawę. Tym razem uczestnicy spotkają się o godzinie 11 obok muszli koncertowej i wybiorą się w trasę niebieskim szlakiem po Bażantarni. Podążą wzdłuż Doliny Srebrnego Potoku, do mostka Elewów, a po drodze zatrzymają się, aby oddać się szkicowaniu natury.
       – Bażantarnia była i jest rejonem turystyczno-wypoczynkowym, który mieszkańcy Elbląga odwiedzają ze szczególnym upodobaniem. Podróżującym ze szkicownikiem na pewno nie zabraknie inspirujących motywów, bo tworzące ją gęste lasy obfitują w ciekawe okazy fauny i flory. Będziemy obserwować naturę i próbować przełożyć jej formy na papier – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, organizatorka wypraw, instruktorka plastyki. – Wykonywanie prac plastycznych w plenerze to fantastyczny sposób na odnalezienie wyciszenia, relaks, ale i świetne ćwiczenie warsztatowe.
      
       Koszt udziału w wyprawie to 20 zł (dorośli). Opłata obejmuje ubezpieczenie i materiały plastyczne. Dzieci i młodzież uczestniczą bezpłatnie.
       Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.
      
      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...