UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozmowy i spotkania podczas 16. Letnich Ogrodów Polityki

 
Elbląg, Rozmowy i spotkania podczas 16. Letnich Ogrodów Polityki

W programie 16. Letnich Ogrodów Polityki nie może zabraknąć rozmów prowadzonych przez dziennikarzy Tygodnika Polityka z udziałem zaproszonych gości. Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędą się spotkania poświęcone aktualnym wydarzeniom w kraju, przemianom społecznym ostatniego 30-lecia, polskiej szkole, językowi propagandy i polskiej nauce. Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusjach! Wstęp wolny.

I dzień/12.06 (środa)
       godz. 18:00
       Rozmowa Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego Tygodnika Polityka z prof. Marcinem Matczakiem
       Marcin Matczak – radca prawny, specjalista w zakresie teorii prawa, publicysta, komentator i ekspert ds. konstytucyjnych, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
      
       II dzień/13.06 (czwartek)
       godz. 18:00
       „Społeczeństwo polskie po Okrągłym Stole” - panel dyskusyjny
       prowadzenie: red. Wiesław Władyka/ Tygodnik Polityka
       uczestnicy:
       Tomasz Nałęcz – historyk, publicysta i polityk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Poseł na Sejm II i IV kadencji (1993–1997, 2001–2005), w latach 2001–2005 wicemarszałek Sejmu IV kadencji, w latach 2010–2015 doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Autor i współautor wielu książek. Najnowsza książka profesora to „Czas przełomu 1989-1990” (współautorką jest dr hab. Daria Nałęcz). Publikacja będzie miała swoją premierę na Letnich Ogrodach w Elblągu.
       Dorota Rancew-Sikora – dr hab. socjologii, profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się badaniami jakościowymi w obszarze życia codziennego i kultury.
       Artur Domosławski – dziennikarz i reporter, w latach 1991-2011 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, od 2011 r. związany z Tygodnikiem POLITYKA. Interesuje się tematami związanymi z Ameryką Łacińską, ruchami antyglobalistycznymi, konfliktami społecznymi i religią. Autor wielu książek reporterskich, m.in. „Kapuściński non-fiction”, „Wykluczeni” i innych.
      
       III dzień/14.06 (piątek)
       godz. 18:00
       „Szkoła jako metafora” - panel dyskusyjny
       prowadzenie: red. Mirosław Pęczak/Tygodnik Polityka
       uczestnicy:
       Anna Wiłkomirska – pedagog, profesor nauk społecznych, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w socjologii i polityce edukacji oraz pedagogice społecznej.
      
       Małgorzata Żytko – doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, wykładowczyni Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Edukacji Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli, współkoordynatorka w latach 2006 – 2011 ogólnopolskich badań monitorujących umiejętności językowe i matematyczne trzecioklasistów i ich środowiskowy oraz szkolny kontekst. Członek ATEE (Association for Teacher Education in Europe) oraz PTP (Polskie Towarzystwo Pedagogiczne). Ekspertka w dziedzinie wczesnej edukacji.
      
       Krzysztof Varga – pisarz, krytyk literacki, dziennikarz. Najnowszą książką autora jest „Księga dla starych urwisów. Wszystko, czego jeszcze nie wiecie o Edmundzie Niziurskim” (2019) – pierwsza biografia Niziurskiego, autora popularnych książek dla dzieci i dorosłych.
      
       IV dzień/15.06 (sobota)
       godz. 16:00
       Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem
       prowadzenie: red. Mirosław Pęczak/Tygodnik Polityka
       Mariusz Urbanek – autor wielu poczytnych biografii (m.in. generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego, Władysława Broniewskiego, Juliana Tuwima). W książkach „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna” i „Profesor Weigl i karmiciele wszy” opowiada o wkładzie polskich naukowców w światową naukę. Na co dzień jestkierownikiem Gabinetu Świadków Historii w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, gdzie sprawuje pieczę m.in. nad archiwum Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. 
      
       godz. 18:00
       „Oblicza propagandy” – panel dyskusyjny
       prowadzenie: red. Rafał Kalukin/Tygodnik Polityka
       uczestnicy:
       Piotr Osęka – dr hab. historii, prof. Instytutu Studiów Politycznych PAN, publicysta i komentator. Zajmuje się dziejami politycznymi i społecznymi PRL. Autor książki „My, ludzie z Marca. Autoportret pokolenia ’68”. Za zasługi w badaniu, dokumentowaniu i upamiętnianiu historii Marca ’68 odznaczony w 2013 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
       Agata Kostrzewa – wykładowczyni na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.
       Marcin Duma – specjalista w zakresie badań opinii i rynku, prezes Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych. Od piętnastu lat zajmuję badaniami opinii i rynku.
      
       Wszystkie spotkania odbędą się w Kamieniczkach Elbląskich, ul. św. Ducha 3-4.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama