UWAGA!

Różnorodność postrzegania

 
Elbląg, Różnorodność postrzegania

Od dziś (13 sierpnia) w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” można oglądać wystawę prezentującą 60 zdjęć uczestników kursu fotografii, który odbył się w „Światowidzie”.

Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania. Te słowa wybitnego amerykańskiego fotografa Ansela Adamsa przyświecają wystawie, którą od wtorku 13 sierpnia można oglądać w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Zaprezentowano na niej 60 zdjęć uczestników Kursu fotografii w „Światowidzie”.
       Wystawa jest uwieńczeniem trzymiesięcznej pracy uczestników drugiej edycji kursu fotografii od podstaw. Tematy prac stanowią autorskie podejście do fotografii uczestników kursu, jak również osobiste postrzeganie zastanej rzeczywistości w kadrze fotograficznym.
       – Zaprezentowane fotografie są wynikiem pracy w przenośnym studio fotograficznym, a także z plenerów fotograficznych na terenie Elbląga i okolic – mówi Artur Kalinowski, instruktor fotografii. – Wybrane fotografie są zróżnicowane pod względem tematycznym, artystycznym, a także technicznym.
       Ci, którzy fotografii chcieliby się dopiero nauczyć, mogą to zrobić na trzeciej już edycji Kursu fotografii od podstaw. Dodatkowo, w tym roku prowadzone będą zajęcia z technik graficznych.
       – Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, także fotografii od podstaw do poziomu średnio zaawansowanego, począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym – opowiada Artur Kalinowski.
       Zajęcia praktyczne prowadzone są z wykorzystaniem przenośnego atelier i pracowni komputerowej. Uczestnicy uzyskają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych.
       Szczegóły na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl w zakładce Kursy i sekcje.
       Wystawa będzie czynna od wtorku, 13 sierpnia w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. Zdjęcia będzie można oglądać do 31 sierpnia. Wstęp wolny.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama