UWAGA!

Rozstrzygnięcie konkursu "Elbląg przyjazny środowisku"

Elbląg, Rozstrzygnięcie konkursu "Elbląg przyjazny środowisku"

W poniedziałek 14 czerwca o godz. 14 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się otwarcie wystawy prac i wręczenie nagród laureatom konkursu „Elbląg przyjazny środowisku”. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych twórczością plastyczną młodych artystów Elbląga.

W tym roku jest to już 10 edycja programu edukacji ekologicznej, realizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury i Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Elblągu. Na konkurs wpłynęły 273 prace z 24 elbląskich placówek: 16 przedszkoli, dwóch gimnazjów i sześciu szkół podstawowych.
       Komisja artystyczna w składzie: Jadwiga Dołęga, Małgorzata Mielnicka, Ewa Wojtkiewicz dokonała przeglądu i oceny nadesłanych prac, spośród których przyznała 64 nagrody równorzędne.
       Autorami najciekawszych prac są dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Dzieła małych twórców są spontaniczne, barwne, oddające piękno przyrody. Komisja szczególne słowa uznania kieruje do nauczycieli elbląskich przedszkoli, w których funkcjonuje prawidłowy proces edukacji dzieci. Świadczy o tym zarówno poziom prac, jak i ilość. Temat konkursu emocjonalnie integruje najmłodsze pokolenie ze swoim miastem.
       Organizatorzy serdecznie zachęcają do liczniejszego uczestnictwa w następnej edycji dzieci starsze i młodzież. Edukacja artystyczna uwrażliwia młodego człowieka, kształtuje jego charakter, pozwala odczuwać piękno otaczającego nas świata.
       Tegorocznym laureatom życzymy kontynuacji pracy twórczej, dostrzegania piękna elbląskiej przyrody.
       Nazwiska laureatów na www.mdk.elblag.pl.
      
      
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama