UWAGA!

Rozwijaj się na zajęciach artystycznych

 
Dzieci podczas wakacyjnych zajęć,
Dzieci podczas wakacyjnych zajęć, fot. nadesłana

Początek września to dla dzieci i młodzieży powrót z wakacyjnych wojaży do szkolnych ławek. Aby umilić im czas - warto pomyśleć o ciekawych zajęciach pozalekcyjnych. Ułatwi to różnorodny program sekcji w CSE „Światowid”, są wśród nich: sekcje plastyczne, teatralne, muzyczne, taneczne i fotograficzne. W ofercie są również zajęcia dla dorosłych.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe zainteresowane rozwojem artystycznym do udziału w warsztatach plastycznych, teatralnych, muzycznych, fotograficznych i tanecznych.
       - O tym, jak ważny jest rozwój poprzez różnorodne aktywności artystyczne przekonujemy od lat, nasze programy zajęć wciąż są dostosowywane do wieku, poziomu zaawansowania oraz zmieniających się zainteresowań najmłodszych i młodzieży – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Co roku część z tych osób, które uczestniczyły w zajęciach w poprzednim sezonie, zapisuje się na kolejny rok – to najlepsza reklama, którą mogą zrobić prowadzonym przez nas warsztatom.
       Grupy teatralne
       Dzieci i młodzież rozwijają swoje talenty, swój potencjał, pracują nad rozwojem kreatywności, a równocześnie rośnie ich wiara w siebie i rodzą się przyjaźnie. Tak jest na zajęciach teatralnych prowadzonych przez instruktorkę Edytę Machul.
       - Zapraszam wszystkich tych, którzy teatr odkrywali z nami w roku ubiegłym, jak i nowych, którzy właśnie teraz uświadomili sobie chęć zasmakowania magii, jaką ma w sobie scena i gra w spektaklu - informuje instruktor Edyta Machul.
       Spotkania odbywać się będą w terminach:
       uczniowie szkoły podstawowej, klasa 1 - 3, wtorek (24 września) godz. 16
       uczniowie szkoły podstawowej, klasa 4 - 6, poniedziałek (23 września) godz. 16
       gimnazjaliści i licealiści, czwartek (26 września), godz. 17
       Szczegółowych informacji udziela instruktor Edyta Machul, tel. 55 611 20 89 lub 55 611 20 65, e-mail: edyta.machul@swiatowid.elblag.pl.
       Sekcje plastyczne dla młodzieży i dorosłych
       - W życiu ważna jest rodzina, miłość, zdrowie, bezpieczeństwo, ale trzeba mieć również pasję, coś co robimy w czasie wolnym od obowiązków, dla relaksu. Pasje warto rozwijać i warto się nimi dzielić także z najmłodszymi i z młodzieżą, która chętnie szuka sposobów na wyrażanie siebie – mówi Teresa Miłoszewska, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej.
       Spotkanie organizacyjne sekcji ceramicznej odbędzie się 16 września o godz. 18 (pracownia nr 46, II piętro CSE). Sekcja ogólnoplastyczna dla dorosłych, na której będzie można poznać techniki malarskie, grafikę, batik, papieroplastykę, witraż i fusing rozpocznie się 16 września o godz.17 (pracownia nr 46, II piętro CSE). Na spotkanie organizacyjne, dotyczące zajęć ze szkła artystycznego „Światowid” zaprasza 23 września o godz.17 do Pracownia szkła i witrażu (poziom -2, winda).
       Zajęcia poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz. Kontakt: tel. 55 611 20 64, e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl. Tropiciekle Sztuki & Ręce Zdolne do Wszystkiego - program edukacji plastycznej dla najmłodszych dzieci
       „Tropiciele Sztuki” to grupa, której działania skierowane jest do najmłodszych: 4- 6-letnich dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz zerówek (dzieci z roczników 2007- 2009). „Ręce Zdolne do Wszystkiego” to grupa, która powstała z myślą o nieco starszych dzieciach w wieku od 7 do 10 lat (uczniowie szkół podstawowych z roczników 2003- 2006). Zajęcia odbywać się będą: Tropiciele Sztuki - czwartki, w godz. 16- 17. Ręce Zdolne do Wszystkiego - czwartki, w godz. 17.10- 18.40. Pierwsze zajęcia: 19 września.
       - Oficjalnie celem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka, rozwijanie zdolności twórczych, zmysłu estetycznego, wrażliwości i spostrzegawczości – opowiada Helena Wojciechowska, instruktor plastyczny - Nieoficjalnie… stworzenie przestrzeni do dobrej zabawy, poznania nowych przyjaciół, relaksu oraz realizacji artystycznych projektów- nawet tych nieco szalonych, które ciężko jest wcielić w życie w domowym zaciszu.
       Zapisy na zajęcia już trwają. Można ich dokonywać: tel.: 55 611 20 85, osobiście: od 8 do 16 w pokoju nr 45 (II piętro) lub za pomocą e-maila: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl

 

Grupy wokalne
       Sekcja działa od 3 lat, ma na swoim koncie liczne sukcesy i wyróżnienia. Bierze udział w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych realizowanych przez CSE „Światowid” oraz inne organizacje i instytucje w Elblągu. Prowadzone są dwie grupy wokalne:
       grupa „Skaczące Nutki” – śpiewające dzieci od 6 do 12 lat
       grupa „Teen Tones” – dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia
       Przesłuchania do grup przeprowadzone zostaną 9 i 10 września o godz. 17.30 w studio muzycznym CSE „Światowid” (II piętro). Instruktorem jest Maciej Skrzypczak.
       Zajęcia taneczne
       Spotkanie organizacyjne dotyczące sezonu tanecznego 2013/2014 odbędzie się we wtorek, 10 września na sali widowiskowo - sportowej CSE „Światowid”. O godz. 17 przedstawiona zostanie oferta dla dzieci i młodzieży o godz. 18 dla młodzieży i dorosłych.
       - Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia i spróbować swoich sił w różnych formach tańca w sobotę, 7 września w godz. 16 – 20.30 przygotowaliśmy Maraton Taneczny – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca Promyk. - Maraton odbędzie się w holu głównym CSE, a wstęp jest bezpłatny.
       W tym roku w ofercie CSE znalazły się: wśród zajęć dla dzieci i młodzieży: rytmika, taniec towarzyski, taniec nowoczesny, taniec współczesny, taniec ludowy, Mamo, tato zatańcz ze mną! Zajęcia dla dorosłych: taniec towarzyski, lady latino, aerodance, zumba, a wśród nowości CelluSTOP i 50 +.
       Zajęcia fotograficzne
       W „Światowidzie” prowadzone są dwa rodzaje zajęć fotograficznych – to sekcja ElFoto oraz kurs fotografii i grafiki komputerowej.
       Podczas zajęć ElFoto można pokazać swoje zdjęcia, porozmawiać o sprzęcie fotograficznym i podyskutować o sposobach kadrowania, głębi ostrości, świetle czy najlepszych ujęciach. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie i są doskonałą okazją do dyskusji i konfrontacji z innymi elbląskimi amatorami "pstrykania". Najlepsi fotografowie mają możliwość pokazania swoich zdjęć na wystawie w CSE "Światowid".
       Spotkania odbywają się w co drugi poniedziałek miesiąca o godz. 18 w sali nr 38. Pierwsze spotkanie – 9 września. Instruktorem jest Piotr Kajmer
       Jak wykorzystać wszystkie możliwości aparatu? Jak później zdjęcia obrobić? Tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć na kursie fotografii oraz kursie grafiki komputerowej. Program obejmuje naukę grafiki komputerowej od podstaw, fotografii od podstaw, a także fotografii dla średniozaawansowanych, począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych, po świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym.
       Kursy trwają po 3 miesiące. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12 września. Zapisy pod numerem telefonu: 55 611 20 50 lub mailowo na adres: fotograficzny.eg@wp.pl
      

Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)