UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rusza Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”

 
Elbląg, Rusza Festiwal „Muzyka polska na Żuławach”
fot. nadesłana

„Muzyka polska na Żuławach” to druga edycja festiwalu, którego najważniejszym atutem jest repertuar – wielkie dzieła polskich mistrzów kompozycji inspirowane rodzimym folklorem. Już dziś koncert inauguracyjny w Pasłęku, artyści zaprezentują się w Kościele p.w. św. Bartłomieja.

W programie koncertów znajdą się utwory, m.in.: Fryderyka Chopina Preludium e-moll, Stanisława Moniuszki Duet z Halki Akt 1 Scena IV, Mieczysława Karłowicza Serenada, Karola Szymanowskiego Taniec z baletu „Harnasie”, Tadeusza Bairda Sonety miłosne II i III.
      
       Ważnym elementem wydarzenia są także miejsca – piękne, zabytkowe wnętrza gotyckich kościołów w Pasłęku (17.07., Kościół p.w. św. Bartłomieja, godz. 19:00), Ornecie (18.07., Kościół p.w. Jana Chrzciciela, godz. 19:00), Elblągu (19.07, Katedra p.w. św. Mikołaja, godz. 19:00), Nowym Stawie (20.07., Galeria Żuławska w dawnym kościele ewangelickim, godz. 19:00), Krzyżanowie (21.07., Kościół p.w. Św. Barbary, godz. 19:00) oraz w Jantarze (22.07., Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, godz. 19:00), które na czas festiwalu pełnić będą funkcję sal koncertowych. Przed każdym z głównych koncertów odbędzie się otwarta próba generalna (godz. 16:00).
      
       Wykonawcami partii solowych będą: Iwona Sobotka – powszechnie doceniana za interpretacje polskiego repertuaru wokalnego, w szczególności dzieł Karola Szymanowskiego oraz Szymon Komasa – młody baryton, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Za pulpitem dyrygenckim stanie Marek Moś, należący do największych osobowości
       w europejskiej kameralistyce.
       Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!
      

       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Piotr Żuchowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
       Projekt Festiwal ,,Muzyka polska na Żuławach” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenia artystyczne, priorytet: Muzyka.

      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama