UWAGA!

Rusza XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”

 Elbląg, Laureaci ubiegłorocznej edycji festiwalu,
Laureaci ubiegłorocznej edycji festiwalu, fot. Michał Skroboszewski

Już jutro (17 marca) rusza jubileuszowa XXV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie". Elbląg stanie się areną zmagań blisko 50 miłośników słowa z całej Polski, które będzie oceniać znamienite jury. Zapraszamy wszystkich chętnych na przesłuchania artystów - wstęp wolny. Takie wydarzenie wymaga szczególnej oprawy i dekoracji. Zobaczcie, jak zmienił się hol Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zobacz zdjęcia

Darmowe przesłuchania

- Świetne teksty i doskonałe kompozycje muzyczne - od zawsze uczestnicy Festiwalu udowadniają, jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę — mówią organizatorzy. – Dlatego też już dziś zapraszamy wszystkich elblążan, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, na bezpłatne przesłuchania zgłoszonych do Festiwalu artystów. Wszystkie występy będzie można zobaczyć w sobotę, 18 marca - dodają organizatorzy.

 

Scena na Piętrze będzie areną artystycznych zmagań recytatorów. Tam m.in. usłyszymy fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Olgi Tokarczuk, wiersze Haliny Poświatowskiej. W Galerii Nobilis zaprezentują się wykonawcy piosenki poetyckiej. W jury Festiwalu zasiądą w tym roku: Monika Kowalczyk – Kogut, Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza – dodają organizatorzy. Przesłuchania recytatorów zaczynają się o godzinie 10:00, a uczestników w kat. piosenka poetycka o godz. 17:00.

 

Koncert Laureatów i Gala Finałowa

Spośród blisko 50 uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas niedzielnego Koncertu Laureatów (rozpocznie się on 19 marca o godz. 17:00). Uwieńczeniem całości będzie koncert wyjątkowej artystki: Stanisławy Celińskiej, która wystąpi wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Podczas koncertu, publiczności zgromadzonej w „Światowidzie” zaprezentowany zostanie materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”. Będzie to wydarzenie, które zwieńczy jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”.

 

 

Wyjątkowa edycja, czyli dwie gwiazdy

Koncert Stanisławy Celińskiej oraz koncert galowy to nie wszystkie atrakcje, jakie w tym roku czekają na miłośników wartościowego słowa. Pierwszego dnia Festiwalu, czyli w piątek 17 marca, przed elbląską publicznością wystąpi Edyta Geppert. Recital tej wyjątkowej artystki z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza zapowiada się wyjątkowo. Wydarzenie, które rozpoczyna jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?” odbędzie się w piątek 17 marca br. o godz. 19:00.

 

Zostały ostatnie bilety

Ale tylko na koncert Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Zachęcamy do zakupu. Bilety na koncert można nabyć:

 

online

• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30

• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

 

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 68 lub mailowo pod adresem: marketing@swiatowid.elblag.pl

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co do podpisu pod zdjęciem, czy mam rozumieć że narcyz też dostał nagrodę w Festiwal Sztuki Słowa „... czy to jest kochanie?” ?! To byłaby ciekawostka.
 • Czyżby zmiana branży na artystyczną-:)
 • Ten Festiwal dotknęła starość. Formuła artystyczna podobnych zmagań jest dzisiaj anachroniczna. Trzeba całości nadać dynamiczny charakter np. poprzez wyprowadzenie części zmagań konkursowych do lokali gastronomicznych. Kawiarnie na Starym Mieście czekają. Prezentację wartości poszczególnych laureatów też lepiej sprawdzić w bezpośrednim zderzeniu z widzem..
 • @Wyborca_Świadomy - dobre hahah granda! Kto żył w elblagu ten w cyrku sie nie smieje. Piszę książkę pod tytułem, ,Osmiorniczka po Elblasku'' opisujaca elblaskie perypetie na przełomie ostatnich 20 lat. Ksiązką bedzie wydana w przyszym roku, aajj sie bedzie działo. Mozliwe ze sie przedłuzy premiera bo ostatnie miesiace i prawdopodobnie kolejne pol roku przyniosa ciekawy materiał do tej ksiazki i warto to tam umiescic.
 • Co tam robi ten słup Nissan???
 • "Festiwal Sztuki" w MIEŚCIE BIEDY stworzonej przez lokalnych polityków z PO-PSL-SLD ( obecnie Lewica)
 • Czyli ROZDAWNICTWO KASY kwitnie. Mega zadłużone miasto robi imprezkę za NASZE pieniądze, pogłębiając zadłużenie dla WYBRANEJ wąskiej grupki "swoich". Tak działa Towarzystwo Wzajemnej Adoracji i Wsparcia Finansowego. A w Elblągu BIEDA rośnie, już nawet komunikacja nie działa, ale pieniądze na takie szemrane BIBY są !
 • Tam gdzie rządzi PO, PSL, SLD tam niegospodarność. POmniki, miniaturowe piekarczyki, grzana murawa, drogie ankiety, nagrody dla swoich klakierów. Komunikacja miejska już nie działa bo to w ramach oszczędności, na remont placówek oświatowych muszą zbierać samodzielnie rodzice dzieci, kalbar w zimę zamknięty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Polexit(2023-03-16)
 • Ten Festiwal '' znaczy " przez zasiedzenie... i nic więcej nie proponuje.
Reklama