UWAGA!

Ruszają Elbląskie Repliki 42.FPFF w Gdyni

Elbląg, Ruszają Elbląskie Repliki 42.FPFF w Gdyni

Już dziś (18 września) ruszają Elbląskie Repliki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdyni. Zaczynamy o godz. 18 - od sekcji filmów krótkometrażowych. Naszymi gośćmi będą Katarzyna Iskra oraz Tomasz Gąssowski.

Elbląskie Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Kina Światowid. Przez niemal cały tydzień pokazywać będziemy najnowsze kino polskie: debiuty filmowe, prapremiery i kandydatów do nagrody Złotych Lwów tegorocznej Gdyni.
       Od kilku rozszerzamy program Replik o obrazy, które startują w różnych sekcjach Festiwalu. Wzorem ubiegłego roku – rozpoczynamy od projekcji krótkometrażówek. Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego Festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. Zakwalifikowały się do niego filmy wyprodukowane przez cztery szkoły filmowe, akademię teatralną oraz licznych producentów, w tym debiutujących w ramach projektu „30 minut” realizowanego przez Studio Munka SFP.
       W Elblągu obejrzymy cztery produkcje – „60 kg niczego”, „Baraż”, „Casting” oraz „Koniec widzenia”. Naszymi gośćmi będą Katarzyna Iskra – absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, reżyserka i scenarzystka filmu „Casting” oraz Tomasz Gąssowski – kompozytor, reżyser i scenarzysta filmu „Baraż”.
      
Aleksandra Bielska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama