UWAGA!

Ruszają Ogrody „Polityki”

 Elbląg, Ruszają Ogrody „Polityki”
fot. Biblioteka Elbląska

Panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości i dziennikarzy „Polityki”, a także spektakle teatralne, koncert Urszuli Dudziak oraz zbiorowa wystawa fotograficzna pt. „Droga” – wszystko to czeka nas podczas 9. Letnich Ogrodów „Polityki”, które rozpoczynają się już dziś, 30 maja.

Dzień pierwszy, środa, 30 maja:
      
       Panel dyskusyjny „Sponsoring sportowy”
       godz. 18, dziedziniec Biblioteki Elbląskiej
       wstęp wolny
      
       Pierwszego dnia porozmawiamy o sponsoringu sportowym, a więc temacie, który w kontekście zbliżającego się Euro 2012 jest jak najbardziej na czasie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle można mówić o sponsoringu sportowym w Polsce? Jak rynek widzi przyszłość sponsoringu sportowego? W jakie dyscypliny sportowe będą inwestować sponsorzy w najbliższych latach? Być może dowiemy się też, ile polskie firmy wydają na sponsoring sportu? Czy sponsoring sportowy jest opłacalny? W dyskusji, którą poprowadzi red. naczelny „Polityki” Jerzy Baczyński, wezmą udział: Paweł Olechnowicz, Michał Tomczak i Irena Szewińska.
       Irena Szewińska – lekkoatletka, biegaczka. Przeszła do historii sportu, jako najwybitniejsza polska lekkoatletka i multimedalistka. Wielokrotna medalistka ważnych imprez sportowych. Pięciokrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich, na których zdobyła 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Ponadto w przeciągu swojej kariery sportowej zdobyła 13 medali Mistrzostw Europy i aż 26 razy triumfowała, jako mistrzyni Polski na 100 m, 200 m, 400 m, w sztafecie 4 x 100 m oraz w skoku w dal. Dziesięciokrotnie biła rekordy świata. W 1974 roku została wybrana, w plebiscycie agencji prasowej United Press International, najlepszą sportsmenką świata, a w 1977 roku magazyn "Track & Field News" przyznał jej tytuł najlepszej lekkoatletki świata. W 1998 roku została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie Szewińska pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i reprezentuje Polskę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.
       Michał Tomczak – adwokat specjalizujący się również w prawie sportowym. Członek rad nadzorczych, m.in. Klubu Piłkarskiego Legia Warszawa. Prowadził działalność społeczną w ramach Polskiego Związku Piłki Nożnej, będąc w latach 2007-2008 przewodniczącym Wydziału Dyscypliny.
       Paweł Olechnowicz – elblążanin; od 10 lat prezes zarządu Grupy Lotos - jednej z największych państwowych spółek ; człowiek znany i ceniony w polskim biznesie, który wie wszystko o rynku petrochemicznym;
      
       „A ja, Hanna” – spektakl muzyczny Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola
       godz. 20, sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej
       cena biletu: 25 zł
      
       „A ja, Hanna” to imponujące połączenie współczesnej awangardowej muzyki rockowej skomponowanej przez reżysera Tomasza Hynka z trenami Jana Kochanowskiego śpiewanymi przez Grażynę Rogowską, wcielającą się w postać drugiej córki poety, której (w przeciwieństwie do Urszulki) w swojej twórczości poeta poświęcił zaledwie cztery wersy. Spektakl zdobył liczne nagrody, m.in. Grand Prix podczas XXXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”.
      
       Dla tych z Państwa, którzy nie mogą uczestniczyć w Ogrodach "Polityki" - niespodzianka. Na stronie internetowej Telewizji Elbląskiej codziennie będzie można obejrzeć transmisję na żywo ze wszystkich paneli dyskusyjnych.
       Patronat honorowy nad Festiwalem Dziewiąte Letnie Ogrody "Polityki" objął prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk
      
       Program festiwalu.

      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama