UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rzeźba i malarstwo Józefa Siwilewicza

2010-02-22
Aktualizowany 2010-02-26 08:51
Elbląg, W galerii Spatium Novum zagoszczą prace Józefa Siwilewicza
W galerii Spatium Novum zagoszczą prace Józefa Siwilewicza (fot. nadesłane)

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida zaprasza 26 lutego o godz. 17 do galerii Spatium Novum na wernisaż wystawy rzeźby i malarstwa elbląskiego artysty Józefa Siwilewicza. Na wystawie zobaczymy prace, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Głównym tematem i inspiracją stał się tym razem człowiek oraz cała sfera zmysłowa, erotyczna z nim związana. Wstęp wolny.

"Jako artysta renesansowy Józef Siwilewicz nie ogranicza się do jednego medium wypowiedzi artystycznej. W spektrum jego zainteresowań plastycznych znajduje się rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika oraz małe formy witrażowe. Mimo różnych technik
       plastycznych, a może właśnie dlatego Siwilewicz posługuje się językiem koloru, formy i kontrastu. Charakterystyczne dla artysty jest kontrastowanie koloru mocno podkreślone geometrią, która przenika w miękkie wręcz organiczne kształty. Postać, pejzaż, abstrakcja, portret czy martwa natura opierają się na tych samych zasadach tworzenia emocji obrazu - dzieła.
       Mocnym gestem budowane rzeźby ceramiczne, nie ograniczają się jedynie do abstrakcyjnej formy. Ich kształt nawiązuje do postaci ludzkiej, czasami zaklętej w strzelistość gotyckich łuków, innym razem do wygnania z raju. Bogate fakturowo, monochromatyczne kolorystycznie dialogują ze sobą. Tak jak w malarstwie Siwilewicza, tak i w rzeźbie przenika się geometria z organiczną linią formy. Artysta tworzy w ten sposób niepowtarzalny nastrój żywiołów, jakim jest glina. Okiełznać cztery żywioły: wodę, powietrze, ziemię i ogień - marzenie filozofów i każdego artysty - w ceramice jest to możliwe." - Dariusz Przewięźlikowski.
      
Arkadiusz Kowalczyk, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama