UWAGA!

Rzeźbienie w piasku

 
Elbląg, Rzeźbienie w piasku
fot. Ewa Szadkowska

Już jutro od godziny 12 do 16 „Światowid” zaprasza wszystkich chętnych na plażę w Kadynach na konkurs rzeźby w piasku. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych, a temat prac jest dowolny.

Konkursy rzeźbienia w piasku są popularne na całym świecie. Organizowane są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ten organizowany przez Światowid towarzyszy plenerowi „Kadyny – wioska sztuki”, który odbywa się w Kadynach od 2 do 6 lipca.
       - Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, organizator konkursu - Liczymy na dużo dobrej zabawy i ciekawe projekty, które choć na kilka dni ozdobią kadyńską plażę.
       Piasek to wdzięczny materiał, przesypywany z ręki do ręki stawia niewielki opór. Można na nim rysować, można z niego zrobić praktycznie wszystko - nawet bezkształtny fragment piasku może zamienić się w ciekawą formę. Takie rzeźbienie nie wymaga wysiłku czy postrzegania odcieni barwy, a kompozycja powstaje z naturalnych materiałów: piasku, trawy, muszelek. Możemy zbudować konstrukcję, która po utrwaleniu przetrzyma niewielki deszcz.
       - Piasek jest jednym z najbardziej kruchych i sypkich materiałów jest nietrwały, ale nie o trwałość tu chodzi – dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz. - W piasku liczą się umiejętności techniczne cały etap tworzenia, a końcowy efekt najlepiej utrwalić na zdjęciu..
       Wśród wykonanych prac jury wyłoni te najlepsze. Do wygrania są ciekawe nagrody, m.in.: ceramiczne rzeźby postaci Kadyny, prace użytkowe w szkle artystycznym, nagrody niespodzianki i dyplomy.
       Działania w Kadynach wspiera: sołtys Kadyn Ewa Świątek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Tolkmicku Monika Wodzianicka, Dorota Lebioda - opiekun Świetlicy Kadyna oraz Hotel SPA Srebrny Dzwon.
      
       Plaża w Kadynach, piątek 5 lipca, w godz. 12 - 16. Wstęp wolny.
      
      
Projekt "Ślady kultury - dziedzictwo znane i nieznane" dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama