UWAGA!

Rzeźby i opera

Wystawę rzeźb i gobelinów oraz malarstwa autorstwa Tomasz Szumińskiego i Pawła Lewandowskiego - Palle będzie można obejrzeć w Galerii EL. Wernisaż, który odbędzie się 19 lipca, uświetniony zostanie recitalem najsłynniejszych arii operowych. Będzie można usłyszeć motywy muzyczne, między innymi z "Wesela Figara", "Strasznego Dworu" czy "Pajacy". Wstęp na wernisaż oraz recital jest wolny.

Do wakacyjnej prezentacji prac w Galerii EL zaproszeni zostali Tomasz Szumiński i Paweł Lewandowski - Palle. Elblążanom przedstawią swoje prace rzeźbiarskie, malarskie oraz gobeliny.
     Tomasz Szumiński jest absolwentem Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, w pracowni Stanisława Kulona i Gustawa Zemły. Prezentował swoje prace podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Twórca gobelinów, malarz. Częstym motywem jego prac są kobiety - również z inspiracji erotyzmu.
     Tomasz Szumiński studiował również na Wydziale Wokalnym warszawskiej Akademii Muzycznej. Obdarzony przez naturę pięknym barytonem, występował w kraju i za granicą. Na początku lat 90 - tych był solistą Teatru Bolszoj. Jego repertuar obejmuje m.in. utwory Mozarta, Verdiego, Bizeta, Schuberta, Rachmaninowa.
     W elbląskiej Galerii EL zaprezentuje swoje rzeźby i gobeliny, jak również zaśpiewa arie operowe z najsłynniejszych dzieł Mozarta, Moniuszki, Rachmaninowa.
     W Galerii będzie można podziwiać także prace malarskie Pawła Lewandowskiego - Palle, absolwenta PWSSP we Wrocławiu. Artysta specjalizuje się w malarstwie sztalugowym i projektowaniu malarstwa w architekturze i urbanistyce. Jest pracownikiem naukowym Katedry Malarstwa wrocławskiej uczelni sztuki pięknych. Prowadzi Zakład Technologii Malarstwa i Technik Malarskich. Jego twórczość rozwija się w cyklach obrazów. Jest autorem ok. 600 obrazów na płótnie i równie dużej ilości prac malarskich na podłożach papierowych, ceramicznych i blasze, realizując je najczęściej w technikach: olejnej, olejno - żywicznej, akrylowej, polimerowej, pastelowej, fluorescencyjnej, akwareli - czasem je łącząc.
     Wystawa prac Tomasza Szumińskiego i Pawła Lewandowskiego -Palle będzie prezentowana w Galerii EL od 19 lipca do 26 sierpnia.
     
     
     Plan wystaw w Galerii EL:
     
     19.07. - 26.08. - Tomasz Szumiński (rzeźba, gobeliny), recital pieśni w wykonaniu artysty; Paweł Lewandowski - Palle (malarstwo) - wystawa indywidualna
     13.09. - 28.10. - XXI Salon Elbląski - odbywająca się cyklicznie wystawa zbiorowa prac artystów środowiska elbląskiego
     8.11. - 02.12. - Ryszard Tomczyk - malarstwo, wystawa indywidualna
     8.11. - 02.12. - Zygmunt Prończyk - malarstwo, wystawa indywidualna
     6.12.01. - 06.01.02 - W Poszukiwaniu Kształtu - tkanina z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi; twórcy polscy i zagraniczni
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama

To się czyta

To się komentuje