UWAGA!

Salon za nami, teraz czas na remont muszli

 
Elbląg, Waldemar Chyliński (z prawej) wystąpił na scenie z Bogusławem Jackowskim
Waldemar Chyliński (z prawej) wystąpił na scenie z Bogusławem Jackowskim (fot. Michał Skroboszewski)

To był, niestety, ostatni w tym roku koncert Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. - Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w lepszej scenerii – mówiła Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, zachęcając licznie przybyłą publiczność do głosowania jesienią na remont muszli koncertowej w budżecie obywatelskim. Zobacz zdjęcia.

Na zakończenie XXII Letniego Salonu Muzycznego w niedzielę w muszli koncertowej wystąpił Waldemar Chyliński z Gdańska, poeta, bard, autor piosenek śpiewanych przez znanych polskich wykonawców i aktorów. Przez ponad godzinę licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. z najnowszej płyty Waldemara Chylińskiego z 2018 roku „Stało się życie”, ale gdański bard często też odwoływał się do swoich starszych utworów z lat 70. i 80., sypiąc jak z rękawa anegdotami na temat okoliczności powstania danej piosenki czy też współpracy z największymi gwiazdami polskiej piosenki tamtych lat.
       Podczas finałowego koncertu Letniego Salonu Muzycznego nie mogło również zabraknąć nagród, ufundowanych przez sponsorów oraz organizatorów imprezy. Z torbami pełnymi upominków z Bażantarni wyszło 15 osób, które wykazały się wiedzą lub miały odrobinę szczęścia. A wszyscy, którzy dzisiaj odwiedzili muszlę koncertową, z uwagą słuchali apelu Teresy Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, która prosiła publiczność o głosy na rzecz remontu muszli koncertowej w budżecie obywatelskim. To zadania jest ujęte na liście inwestycji ogólnomiejskich i to w dużej mierze od sympatyków Letniego Salonu Muzycznego zależy, czy na remont muszli znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie miasta.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama