UWAGA!

Sean Webster Band. Bluesowa uczta w Mjazzdze

Elbląg, Sean Webster Band. Bluesowa uczta w Mjazzdze
fot. nadesłana

Pierwszy jesienny koncert bluesowy w klubie muzycznym Mjazzga, to propozycja skierowana do miłośników porządnego gitarowego grania. Na kilka występów w Polsce przylatuje ze swoją grupą świetny gitarzysta, okrzyknięty na Wyspach mianem "nowej nadziei bluesa" - Sean Webster. Jego koncert w Mjazzdze już w środę, 2 października o godz. 20.15.

Sean Webster to doskonały frontman, gitarzysta i wokalista w trio mającym sporą reputację w brytyjskim światku bluesrockowym i rockowym. Od powstania zespołu w 2003 roku podbijają serca publiki zarówno na wyspach jak i w Europie.
       Rok 2004 był znaczący – Sean wydał debiutancki album Long Time Coming. Zwróciło to uwagę szerszej publiki po raz pierwszy i stanowiło pokaz możliwości gitarowych Sean'a. Sean jako gitarzysta łączy wiele różnorodnych inspiracji, których wahlarz rozciąga się od Alberta Collinsa, Erica Claptona przez Marka Knopflera, Gary Moore'a a do SRV – a to oczywiście nie
       wszystko... Wokal Sean'a brzmi bogato, seksownie z pomrukiem w dolnym rejestrze przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryan'a Adams'a czy też Jonny'ego Lang'a.
       Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych – "Blues Matters!" - opisał debiutancki album jako "prawdziwy klejnot" podsumowując go zdaniem: "Sean jest gotowy na to by grać na wielkich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą. Wkrótce opuszczą rodzinne Nothingam – Sean nadal czuje w sobie ogromną wenę twórczą."
       W 2005 roku zespół zagrał wiele koncertów w całej Wielkiej Brytanii włączając w to występy na żywo na Burnley Festival, Maryport Festival i na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne, w sierpniu. Organizatorzy: "Obserwujemy narodziny legendy. Barwa głosu Sean'a jest potężna, bogata, a zagrywki gitarowe jakie serwuje publice są tak gorące, że aż parzą. Jak wielu przed nim, pracował na to latami ale nie ujdzie mu to na marne – Sean pnie się w górę!"
       Druga płyta Sean'a zatytułowana "If Only" wykroczyła poza granice muzyki bluesowej, trafiając do szerszej i często młodszej publiki. "If Only" zwróciło uwagę Tony'ego Edser'a – redaktora magazynu "Where's Eric!" - oficjalnego magazynu sygnowanego nazwiskiem Eric'a Clapton'a. Magazyn zadecydował o nadaniu Sean'owi tytułu "one to watch" [wartego
       śledzenia/obserwowania]. Sean osobiście wręczył płytę Eric'owi. Narodziło się sporo plotek o tym, że Sean może otwierać koncerty Claptona na przyszłorocznej trasie jako support. Jak możemy przeczytać: "To oryginalny zbiór utworów bluesowych, umiejętnie zagranych, solidnie wyprodukowanych, z pięknymi melodiami granymi na gitarze, Jeśli Eric ma kłopoty ze znalezieniem zespołu suppotrowego na europejskie tournee to te kłopoty zmierzają ku końcowi."
       Sean nagrał także sesję na żywo dla programu radiowego Paul'a Jones'a, który wyemitowano we wrześniu 2006 roku co umożliwiło kontakt z muzyką Sean'a ponad pięćsettysięcznej publice. Jego muzyka była regularnie transmitowana na całym świecie, włączając w to Bośnię, Kanadę, Hiszpanię, Francję, Niemcy itp. Poza graniem koncertów w Wielkiej Brytanii odbył z sukcesami pięcio tygodniową trasę w USA grając w Chicago, Minnesocie, Houston, Galvaston i Austin w Texasie. Poza oczywistym doświadczeniem, spotkał się także z Jimmie'm Vaughan'em oraz Doyle'm Bramhall'em II.
       Podwójny album "Live and in Session" jest aktualnie dostępny na koncertach oraz poprzez stronę internetową. Sean ma nadzieję kontynuować swoje sukcesy w przemyśle muzycznym i docierać do nowych odbiorców, zarówno młodych jak i starszych. Sean ma coś dla każdego, upewnij się, że przy najbliższej okazji odwiedzisz koncert!
      
       Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu.
       Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
       Więcej na stronie www.mjazzga.pl
       Następny koncert: 11 października - Tides From Nebula
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama