UWAGA!

Sekcja dziennikarska w Światowidzie

 Elbląg, Sekcja dziennikarska w Światowidzie
(fot. nadesłane)

Młodzież zainteresowaną tym, jak wygląda praca dziennikarza, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprasza na pierwsze, organizacyjne, spotkanie sekcji dziennikarskiej, które odbędzie się w najbliższy piątek, 24 września.

Będą mogli spróbować swoich sił w sztuce dziennikarskiej oraz w praktyce. Ich teksty będą prezentowane na portalu kulturalnym Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl:
       - Uczestnicy warsztatów dziennikarskich zapoznają się z podstawami dziennikarstwa, będą poznawali poszczególne gatunki dziennikarskie: informację, wywiad, reportaż, felieton itp. - mówi Jarosław Grabarczyk, który poprowadzi warsztaty - Dzięki zajęciom teoretycznym i praktycznym, dowiedzą się między innymi tego, jak poszukiwać interesujących nas tematów, jak pozyskiwać rozmówców, jak redagować informacje, przeprowadzać wywiady, pisać recenzje itp.
       Sekcja adresowana jest do młodzieży powyżej 15 roku życia. Spotkanie organizacyjne - piątek (24 września) godz. 17, sala nr 38, CSE "Światowid".
      
       Jarosław Grabarczyk urodził się w 1970 roku w Malborku. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od siedemnastu lat pracuje jako dziennikarz, obecnie w Dzienniku Elbląskim i Naszym Elblągu. Jedną z jego pasji jest literatura.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • uuuu tylko nie on grabarczyk no nieee jako przedstawiciel szerkopojetego obiektwizumu dzennikrstwa wsi elblag z gazetki dziennik nasz elblag; ) co za reputacja haha
 • niech od razu naczuca dzieciakow jak stac sie ignorantem :))
 • a to ten portal Swiatowida już nie działa, że obcych dziennikarzy zatrudniają do prowadzenia zajęc? czy tam pracujących nie można nazwać dziennikarzami?
 • nie rozumiem komentujących, którzy stawiają pytania czytelnikom, zamiast kierować je do organizatorów? Proszę zapytać zarządzającego placówką. No chyba że tam pracownicy mają możliwość samodecydowania. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wilk i owca(2010-09-23)
Reklama