UWAGA!

Sekstans w Mjazzdze

2013-06-20
Aktualizowany 2013-06-24 09:14
Elbląg, Sekstans w Mjazzdze

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? oraz klub Mjazzga zapraszają na koncert młodego, trójmiejskiego sekstetu jazzowego Sekstans. Ten rok jest szczęśliwy dla członków zespołu. Ich talent zaprocentował ważnymi nagrodami na konkursach jazzowych. O zasadności nagradzania tych fenomenalnych młodzieńców można się będzie przekonać podczas koncertu w klubie Mjazzga w poniedziałek 24 czerwca o godz. 20.15.

Wracając do formuły grania w Mjazzdze żywego jazzu w poniedziałki proponujemy najlepszy sposób na spędzenie wieczoru. Sekstans miał już swój koncert w klubie Mjazzga i trzeba przyznać, że wiele osób zapamiętało go jako jeden z lepszych. To przede wszystkim za sprawą "nieoszlifowanych diamentów" jakimi są bez wątpienia muzycy formacji Sekstans. I szczerze mówiąc, chyba nawet lepiej, że nieoszlifowanych, bo werwa i energia jaka towarzyszy ich muzyce to znak rozpoznawczy szczególnie młodych, poszukujących i idących zazwyczaj pod prąd, a jednocześnie intrygujących muzyków.
       Sekstans to zespół stworzony przez saksofonistę Łukasza Juźko w marcu 2011 roku w Gdańsku. Nazwa zainspirowana gwiazdozbiorem odkrytym przez gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Skład ten można określić jako duży, głośny, bezkompromisowy, nieprzewidywalny kolektyw improwizatorów z Trójmiasta. Muzykę charakteryzuje punkowa ekspresja połączona z jazzową wrażliwością. Liczne melodie przeplatane są dźwięcznym hałasem. Emocjonalność kompozycji ciągle odchyla się od typowego porządku, zupełnie jak kosmiczne perturbacje. Zespół występował jako sekstet, kwintet oraz kwartet m.in. na: XVII Komeda Jazz Festival jako support przed Leszek Kułakowski Quartet feat Eddie Henderson, 2011, Sint Ji Jazz Festival, 2011, Sopot Fringe Festival, 2012, Sopot Molo Jazz Festival, 2012, Trzesiecko Jazz Festival, 2012.
       Do osiągnięć zespołu należą: 1. miejsce w konkursie „Young Best Jazz”, Szczecinek 2011; Wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdyni w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia 2012.
       W kwietniu 2012 Sekstans nagrał autorski materiał na debiutancką płytę, którą rok później wydało „Multikulti Project” z Poznania (premiera kwiecień 2013).
       Zespół tworzą:
       Łukasz Juźko - saksofon tenorowy, sopranowy
       Piotr Chęcki - saksofon altowy
       Dawid Lipka - trąbka
       Szymon Burnos – pianino elektryczne
       Maciej Sadowski - kontrabas
       Tomasz Koper - perkusja
      
       Bilety na występ w klubie Mjazzga w cenie 10 zł.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następny koncert 5 lipca Acrobats Acoustics - muzyka bałkańsko-klezmerska.
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama