UWAGA!

„Seniorada” się udała

 Elbląg, „Seniorada” się udała

W sobotę 21 lipca w Suchaczu odbyła się Seniorada 2007, którą zorganizowało Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suchaczu. W przeglądzie seniorów wystąpiło 11 zespołów z województwa warmińsko-mazurskiego i nie tylko. Zwyciężył zespół Znicz-Ornecianie z Ornety. Zobacz zdjęcia .

„Seniorada 2007” to projekt, który ma służyć aktywizacji intelektualnej i integracji międzypokoleniowej seniorów, kreować ciekawe formy spędzania wolnego czasu, inspirować społeczność lokalną w Suchaczu oraz zmieniać wizerunek osób starszych w społeczeństwie. Imprezie towarzyszyła prezentacja rękodzieła artystycznego.
     Organizatorzy chcieliby, żeby działania te „w przyszłości skutkowały większą aktywnością seniorów do angażowania się w prace na rzecz środowiska lokalnego oraz własnego pokolenia, poszerzeniem wiedzy wśród młodzieży i osób dorosłych na temat możliwości osób starszych i podniesieniem roli seniora do autorytetu oraz wzoru do naśladowania dla młodszych pokoleń”.
     Według obserwatorów przeglądu, dla seniorów była to wspaniała okazja do spotkania z innymi ludźmi, a także z innymi zespołami artystycznymi. Natomiast młodsi widzowie mogli pozazdrościć wykonawcom humoru, kondycji i chęci działania.
     Wyniki przeglądu: 1. miejsce - Znicz-Ornecianie z Ornety; 2. miejsce Ton-Lira z Braniewa, 3. miejsce - Sasanki z Suchacza.
     Projekt został dofinansowany ze środków Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce, Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Fundację Elbląg.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Moim zdaniem tego typu imprezy powinny odbywać się częściej aby ukazywać młodzieży i dzieciom inne sposoby spędzania czasu wolnego a nie siedzenie przed komputerm czy telewizorem. Brawo dla naszych seniorów za siłę ,humor oraz wyobraźnię.Podczas imprezy zostało wyraźnie pokazane że można bawić się bez alkoholu i to w różnym wieku.Jeszcze raz gratuluję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatyczka(2007-07-25)
 • Piwka akurat to na imprezie było sporo, sam byłem i piłem - a piwko to chyba też alkohol ? Niektórym to nawet wesoło było :)
 • zgadza się było ale nie w nadmiarze a poztym jak ktoś idzie na imprezę tylko w "jednym"wiadomym celu to jego sprawa ale tego typu imprezy powinień omijac bo nie chodziło o picie tylko o wspólną zabawę a jak chciałeś się napic to proszę bardzo myślę że mogłeś zaopatrzyc się w piwko również w innych miejscach w Suchaczu. a i tak uważam że impreza była super!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sympatyczka(2007-07-26)
Reklama