UWAGA!

Seniorzy z Braniewa i Fromborka na warsztatach w Światowidzie

 zdjęcia z arch. Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" z Braniewa
zdjęcia z arch. Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" z Braniewa

Kilkadziesiąt prac: w tym szklane tace i misy, witrażowe zawieszki i aniołki oraz gliniane wazony, to wszystko powstało podczas warsztatów w elbląskim „Światowidzie” na które przyjechali seniorzy z Braniewa i Fromborka.

Warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego przez CSE "Światowid" i Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” z Braniewa, które realizuje drugą edycję projektu "Senior – aktywność poprzez edukację".
       Głównym celem projektu jest edukacja i aktywizacja osób w wieku 60 +, mieszkańców powiatu braniewskiego. W jego ramach seniorzy zapraszani są do uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach różnego typu. Tym razem bierze w nim udział ponad 80-osobowa grupa seniorów z Braniewa i Fromborka, w większości słuchaczy miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
       Pierwsze warsztaty z ceramiki oraz fusingu i witrażu odbyły się 24 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zajęcia prowadziła Ewa Bednarska-Siwilewicz.
       - Uczestnicy zajęć byli zachwyceni pracowniami w „Światowidzie”, bardzo podobały im się techniki związane ze szkłem i witrażem - opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. - Wykonali misy ceramiczne i zawieszki z witrażu, z których mogą być naprawdę dumni.
       Seniorzy sami byli zaskoczeni tym, co udało im się stworzyć.
       - Odkryłyśmy w sobie zdolności manualne, o których nie wiedziałyśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwe i chcemy tu przyjeżdżać częściej – cieszyły się Maria Kabuła i Danuta Pisarska z Braniewa.
       Okazało się również, że zajęcia plastyczne dla seniorów to nie to samo, co plastyka dla najmłodszych.
       - Z takim mieszanym uczuciem tutaj jechałem, bo przypuszczałem, że to będą zajęcia podobne do zajęć przedszkolnych, polegających na zabawie, ale jak się rozejrzałem, to zobaczyłem, że to jest profesjonalnie wyposażony warsztat, w którym można wykonywać różne poważne i piękne rzeczy – mówił uczestnik Pan Edmund Dorawa z Fromborka. - Jestem zdumiony i szczęśliwy, że mogłem się tutaj szkolić.
       Seniorzy to bardzo wymagająca grupa, wiedzą czego chcą, są również otwarci i pełni zapału. Kolejne szkolenie w Elblągu odbędzie się 14 listopada. Wszystkie prace, które zostaną wykonane na warsztatach będzie można zobaczyć w grudniu w Braniewskim Centrum Kultury.
      
      
oprac. Edyta Bugowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)