UWAGA!

Sieć wzajemnych inspiracji

 
Sieć wzajemnych inspiracji
fot. Piotr Siemienas

Ostatni weekend lipca przyniesie wiele teatralnych wrażeń. Wszystkich, którzy poszukują niebanalnej rozrywki, CSE „Światowid” zaprasza na spektakl w niedzielę, 28 lipca. W piątek i sobotę będzie można zobaczyć przedstawienie w Ornecie i Oleśnie. Wstęp wolny.

Młodzi ludzie z Ornety, Elbląga i Oleśna, rozpoczynający swoją przygodę z teatrem, od końca czerwca pracowali nad spektaklami pod opieką profesjonalistów - reżyserów, tancerzy i pieśniarzy.
       W ten weekend ruszają w trasę, by zaprezentować efekty swojej pracy.
       W ciągu bardzo krótkiego czasu powstały trzy niezwykłe spektakle: „Wszystko i nic”, „Wszystko to, co kocham” oraz „Wszystko ze świata”, wykorzystujące doświadczenia różnych form ekspresji scenicznej: pracy z głosem, inspiracji przedmiotem oraz ruchem i tańcem. Działania odbywają się w ramach projektu „Pajęczyna” organizowanego przez CSE „Światowid”.
       „Teatralne tournée” otworzą występy w Ornecie, dzisiaj, 26 lipca. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18. Uczestnicy projektu zagrają kolejno trzy spektakle w Miejskim Domu Kultury. Spektakl poprzedzą działania happeningowe, które będą mieć miejsce w przestrzeni publicznej.

 

Kolejny występ odbędzie się 27 lipca w Oleśnie. Poprzedzony zostanie Piknikiem integracyjnym, który rozpocznie się o godzinie 15. Wezmą w nim udział niepełnosprawni uczestnicy Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej z Elbląga, podopieczni elbląskiego hospicjum oraz uczestnicy projektu „Pajęczyna” z Ornety, Elbląga i Oleśna. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pikniku. Na gości czekają ognisko oraz warsztaty integracyjne. Miejsce: Stodolarnia w Oleśnie oraz park wiejski.
       Zaś w niedzielę, 28 lipca, wszystkie trzy spektakle, przygotowane przez uczestników warsztatów teatralnych, będzie można od godz. 19 oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Projekt nie dobiega jednak końca, po odegraniu ostatniego spektaklu młodzi ludzie sami zamienią się w instruktorów teatralnych i poprowadzą zajęcia by przekazać swoją wiedzę dalej. Tak rozszerza się oddziaływanie „Pajęczyny”, prawdziwej sieci wzajemnych inspiracji i pola wymiany doświadczeń.
       Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
       Więcej informacji można znaleźć na stronie.
      
       Projekt „Pajęczyna” realizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Partnerzy projektu: Miejski Dom Kultury w Ornecie i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno - wieś z pomysłem” .
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Organizatorzy pikniku integracyjnego: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.”
       Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno-wieś z pomysłem”, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak. W realizacji poczęstunku dla uczestników pikniku pomógł również elbląski Bank Żywności.

      

Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)