UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sieć wzajemnych inspiracji

 
Sieć wzajemnych inspiracji
fot. Piotr Siemienas

Ostatni weekend lipca przyniesie wiele teatralnych wrażeń. Wszystkich, którzy poszukują niebanalnej rozrywki, CSE „Światowid” zaprasza na spektakl w niedzielę, 28 lipca. W piątek i sobotę będzie można zobaczyć przedstawienie w Ornecie i Oleśnie. Wstęp wolny.

Młodzi ludzie z Ornety, Elbląga i Oleśna, rozpoczynający swoją przygodę z teatrem, od końca czerwca pracowali nad spektaklami pod opieką profesjonalistów - reżyserów, tancerzy i pieśniarzy.
       W ten weekend ruszają w trasę, by zaprezentować efekty swojej pracy.
       W ciągu bardzo krótkiego czasu powstały trzy niezwykłe spektakle: „Wszystko i nic”, „Wszystko to, co kocham” oraz „Wszystko ze świata”, wykorzystujące doświadczenia różnych form ekspresji scenicznej: pracy z głosem, inspiracji przedmiotem oraz ruchem i tańcem. Działania odbywają się w ramach projektu „Pajęczyna” organizowanego przez CSE „Światowid”.
       „Teatralne tournée” otworzą występy w Ornecie, dzisiaj, 26 lipca. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18. Uczestnicy projektu zagrają kolejno trzy spektakle w Miejskim Domu Kultury. Spektakl poprzedzą działania happeningowe, które będą mieć miejsce w przestrzeni publicznej.

 

Kolejny występ odbędzie się 27 lipca w Oleśnie. Poprzedzony zostanie Piknikiem integracyjnym, który rozpocznie się o godzinie 15. Wezmą w nim udział niepełnosprawni uczestnicy Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej z Elbląga, podopieczni elbląskiego hospicjum oraz uczestnicy projektu „Pajęczyna” z Ornety, Elbląga i Oleśna. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pikniku. Na gości czekają ognisko oraz warsztaty integracyjne. Miejsce: Stodolarnia w Oleśnie oraz park wiejski.
       Zaś w niedzielę, 28 lipca, wszystkie trzy spektakle, przygotowane przez uczestników warsztatów teatralnych, będzie można od godz. 19 oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Projekt nie dobiega jednak końca, po odegraniu ostatniego spektaklu młodzi ludzie sami zamienią się w instruktorów teatralnych i poprowadzą zajęcia by przekazać swoją wiedzę dalej. Tak rozszerza się oddziaływanie „Pajęczyny”, prawdziwej sieci wzajemnych inspiracji i pola wymiany doświadczeń.
       Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
       Więcej informacji można znaleźć na stronie.
      
       Projekt „Pajęczyna” realizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Partnerzy projektu: Miejski Dom Kultury w Ornecie i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno - wieś z pomysłem” .
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Organizatorzy pikniku integracyjnego: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.”
       Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno-wieś z pomysłem”, Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak. W realizacji poczęstunku dla uczestników pikniku pomógł również elbląski Bank Żywności.

      

Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...