UWAGA!

Sito w Galerii El

Elbląg, praca Estery Skrobotun,
praca Estery Skrobotun, fot. nadesłana

23 października o godz. 18 Liceum Plastyczne zaprasza na I piętro empory Galerii El, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy prac powstałych w pracowni serigrafii w ubiegłym roku szkolnym.

Uczniowie Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym w ramach projektu poszerzali swoje umiejętności w dwóch nowych pracowniach: serigrafii oraz animacji 3D oraz w trakcie staży wakacyjnych. Zarówno zajęcia dodatkowe, jak i konfrontacja wiedzy z oczekiwaniami rynku pracy okazały się refleksyjne oraz bardzo efektywne. Powstałe prace zaskakują nowatorstwem oraz połączeniem znajomości zarówno procesu projektowania, jak i techniki.
       Wystawa w Galerii EL jest próbką pracy, jaką wykonali uczniowie podczas zajęć, jakie odbywały się w roku szkolnym 2013-2014 w pracowni przy ulicy Bednarskiej. Realizowane spotkania mają na celu zapoznanie uczniów z techniką graficzną, jaką jest serigrafia, ale co ważniejsze, zwiększenie ich świadomości jako przyszłych twórców. Poznając możliwości, jakie daje serigrafia, poszerzają również horyzonty myślenia i projektowania , co mam nadzieję w przyszłości pozwoli im bardziej świadomie wybierać media, jakimi będą się posługiwać. Zdobyta wiedza pozwoli im również bardziej swobodnie poruszać się na rynku pracy.
       Na wystawie znajdą się prace różnych autorów o różnej tematyce. Łączy je technika wykonania czyli serigrafia, czy też używając języka potocznego, tytułowe Sito. Przez rok trwania warsztatów/zajęć uczniowie mogli poznać specyfikę pracy w technice. Od etapu projektowego przez technologię obróbki i przygotowania do druku, jak i sam druk.
      
Janusz Kozak, Liceum Plastyczne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama