UWAGA!

Skrzynecka, Szwedes i Jachowski na Elbląskich Nocach

 Skrzynecka, Szwedes i Jachowski na Elbląskich Nocach
fot. nadesłana

Spektakl muzyczny „Kochaj albo rzuć” będzie można obejrzeć już 24 sierpnia na dziedzińcu Galerii EL. Wiesława Szymańska-Niemiaszek, reżyserka przedstawienia, zaprasza na sentymentalną podróż z piosenką, śpiewem i tańcem.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej, organizowane przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid, odbędą się już po raz osiemnasty. Jak co roku nie zabraknie gwiazd, także tych znanych ze szklanego ekranu. Tym razem do Elbląga przyjadą m.in. Katarzyna Skrzynecka, Piotr Szwedes, Maciej Jachowski, Marcin Troński i Paulina Korthals. Wystąpią oni w spektaklu muzycznym „Kochaj albo rzuć”.
       - Po meandrach różnych perypetii miłosnych prowadzi nas postać Konferansjera ukazując różne estetyki, koloryt i czas: od wytwornej kawiarenki, czy też ulicy lat dwudziestych, do sali dancingowej w jakimś tam uzdrowisku, po salon w tzw. dobrej rodzinie czasów powojennych – mówi Wiesława Szymańska-Niemiaszek, reżyserka przedstawienia. - Wyczarowując po kolei te światy postać Konferansjera staje się łącznikiem między minionym a dzisiejszym czasem.
       Jak opisuje reżyserka, Konferansjer sięga do zakamarków duszy, aby chociaż na chwilę zatrzymać czas i uciec od codziennego pośpiechu słuchając flirtującego „Słomianego Wdowca”, rozżalonej „Rudej Felki”, czy ognistego „Tanga kat”, albo innych intrygujących i inspirujących historii o miłości.
       - Dwie pary biorące udział w przedstawieniu, para starszych Aktorów i para Aktorów młodszych w monologu, skeczu czy piosence wchodzą w światy wyczarowane przez Konferansjera, a on buduje atmosferę niezwykłości, tajemnicy, radości z tego, że istnieją takie miejsca, gdzie można się zasłuchać w samego siebie – dodaje Wiesława Szymańska-Niemiaszek.
       Tegoroczne Elbląskie Noce rozpoczną się się 22 sierpnia i potrwają trzy dni. Pierwszego dnia odbędzie się Festiwal Piosenki Wartościowej, podczas którego laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej powalczą o Księżycową Statuetkę. Muzyczny wieczór zakończy się koncertem piosenek Andrzeja Zauchy w wykonaniu Krystyny Prońko, Małgorzaty Ostrowskiej, Janusza Szroma oraz laureatów Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy.
       Po koncertach przyjdzie czas na solidną dawkę dobrego humoru. 23 sierpnia o dobry nastrój publiczności zadbają kabarety: Nowaki, Słuchajcie, 7minutPo oraz Kabaret Skeczów Męczących. Tego dnia na Festiwalu pojawi się elbląski akcent - z kabaretami wystąpi Chór Cantata. Elbląskie Noce zakończą się sentymentalnym akcentem, czyli spektaklem „Kochaj albo rzuć”.
       W kasie Światowida tel. (55 611 20 68/76) lub on-line można zarezerwować i kupić bilety na Elbląskie Noce. Na pierwszy dzień, czyli na Festiwal Piosenki Wartościowej oraz koncert piosenek Andrzeja Zauchy bilety kosztują do 30 do 60 zł. Na Kabareton – od 50 zł do 100 zł , a na spektakl muzyczny - od 35 zł do 80 zł.
      
Patronat honorowy nad Elbląskimi Nocami. Festiwalem Piosenki Wartościowej objęli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...