UWAGA!

Skubas i Kim Nowak w Mjazzdze

2013-03-11
Aktualizowany 2013-03-15 09:43
Elbląg, Skubas i Kim Nowak w Mjazzdze
(fot. nadesłana)

Najbliższy weekend w klubie Mjazzga to wielka gratka dla fanów muzyki alternatywnej. W piątek 15 marca zagra podwójnie nominowana do nagrody Fryderyki 2013 grupa SKUBAS, a w sobotę 16 marca przyjeżdżają bracia Waglewscy i Michał Sobolewski, czyli zespół Kim Nowak. Oba koncerty rozpoczną się o godz. 20.15.

SKUBAS
       Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. W 2012 wydał debiutancką płytę "Wilczełyko" promowaną singlem "Linoskoczek".Nominowany do Fryderyków 2013 w kategorii "Debiut roku" i "Utwór roku".
       Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. W swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Skubas z zespołem na żywo to wulkan emocji - prawdziwe, mocne rockowe przeżycie. W produkcji płyty Skubas postawił przede wszystkim
       na atmosferę i przestrzeń. "Wilczełyko" wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności. Wśród gości na płycie są: EMADE, Wojtek Sobura, Julia Iwańska i Kev Fox. Za mix i mastering odpowiada Andrzej Smolik."Na pewno jedno z odkryć roku. Brakowało u nas takiej płyty" Piotr Metz, WPROST.
       "Dobra polska płyta nie przejdzie niezauważona" Bartek Chaciński, POLIFONIA. "Jesienią bezapelacyjne odkrycie na polskiej scenie - Skubas" Artur Rawicz, CGM.pl.
       Jedna z najlepszych polskich płyt 2012 według Michała Wiraszko.
      
       Bilety na koncert w cenie 20 zł do nabycia w klubie Mjazzga.
      
       Kim Nowak
       Mimo że od początku kariery są raczej kojarzeni z hip hopem, bracia Waglewscy w wielu wywiadach przyznawali się do swoich wczesnych fascynacji muzyką punkową i heavy metalową. Być może dla niektórych potwierdzenie w postaci tytułu przedostatniej płyty Fisza i Emade Heavi Metal oraz wielu odniesień do tych gatunków nie było wystarczające. Dlatego też w 2008 r. powstał nowy projekt: Kim Nowak. Waglewscy we współpracy z Michałem Sobolewskim dali upust swoim fascynacjom – efekt w postaci albumu
       zatytułowanego po prostu „Kim Nowak” na pewno zaskoczył niejednego fana  wcześniejszych dokonań Fisza i Emade. Pierwszy album zespołu został doceniony przez krytyków i publiczność. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, był zaproszony na występ na największych festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festiwal) Nowy album Kim Nowak - "WILK" to, jak twierdzi FISZ, kontynuacja rockowego grania, które tak zachwyciło publiczność i krytyków muzycznych w całej Polsce. Jest bardzo energetycznie i jeżeli ktoś na koncertach planuje dyskretnie potupać nóżką trzymając szklankę piwa, koniecznie musi się wycofać w dalsze kąty klubu.
       Album już od jesieni zbiera fantastyczne recenzje, a poszczególne utwory zawojowały wiele list przebojów, w tym oczywiście Listę Przebojów radiowej Trójki.
      

 


      
       Kim Nowak tworzą:
       Bartosz Waglewski (FISZ) - bas, głos
       Piotr Waglewski (EMADE) - bębny
       Michał Sobolewski - gitara
      
       Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie Mjazzga.
      
       Koncerty organizowane są we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblgu.
       Więcej o wydarzeniach na stronie www.mjazzga.pl lub www.facebook.com/klubmjazzga.
      
       Następny koncert - 23 marca Grooviticus (US,UK,NL - soul, funky, blues).
      

Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama