UWAGA!

Ślady kultury – dziedzictwo znane i nieznane

 
Elbląg, Ślady kultury – dziedzictwo znane i nieznane

W środę 18 grudnia CSE „Światowid” zaprasza na wernisaż wystawy podsumowującej projekt „Ślady kultury”. Na wystawie znajdą się prace stworzone m.in. podczas warsztatów z kowalstwa artystycznego i zdobienia skrzyń oraz zdjęcia nagrodzone w konkursie „W cieniu werand i okiennic”.

Tropem „Śladów kultury” ruszyli zarówno starsi, jak i młodsi, młodzież i dorośli – uczestniczyli w plenerze i warsztatach, był również konkurs.
       – W tym miesiącu podsumowujemy projekt „Ślady kultury”. 18 grudnia w godz. 10-12 planujemy konferencję, a o godz. 16 otwarcie wystawy – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, koordynator projektu. – Prace, które pokażemy na wystawie, powstawały przez cały czas trwania projektu – począwszy od warsztatów, przez plener po konkurs fotograficzny. To kilka miesięcy artystycznej pracy uczestników i instruktorów.
       Zaprezentowane na wystawie prace wykonane zostały podczas pleneru w Kadynach. Plenerowe prace powstawały wprost na kadyńskiej plaży, w namiocie, który został rozstawiony specjalnie dla uczestników. Dysponując niezwykle urokliwą bazą z widokiem na Zalew Wiślany, młodzi artyści nie mieli trudności w znalezieniu inspirujących tematów do prac malarskich i ceramicznych. Plener trwał pięć dni, uczestnicy tworzyli pod okiem profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Wojciecha Sęczawy oraz profesora Marka Szczęsnego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Koordynatorem pleneru była Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny CSE „Światowid”. Oprócz tego na wystawie pokazane zostaną prace tworzone w trakcie serii warsztatów, podczas których przypominane były dawne ludowe techniki artystyczne, m.in. kowalstwo artystyczne, prowadzone w Oleśnie, hafciarstwo i szydełkowanie w Aniołowie czy zdobienie drewnianych skrzyń w Suchaczu. Efekty warsztatów, które cieszyły się dużym powodzeniem będzie można oglądać w grudniu w CSE „Światowid”.
      
       Na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprezentowane zostaną zdjęcia nadesłane na konkurs „W cieniu werand i okiennic”. Konkurs został rozstrzygnięty 12 grudnia, napłynęło na niego 110 zdjęć. Jury w składzie: Piotr Kajmer, Artur Kalinowski i Marta Demko wybrało zwycięzców: I miejsce przyznane zostało zdjęciom Wojciecha Domagały, II miejsce Krzysztofowi Ochendowskiemu, III miejsce uzyskała Maria Szczepańska. Były również wyróżnienia, powędrowały one do Julii Zinko, Macieja Bartosika i Marcina Nadolskiego.
       Wernisaż wystawy w środę 18 grudnia o godz. 16 w Galerii Nobilis. Wstęp wolny.
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
      
„Okno Baby Jagi” – zdjęcie Wojciecha Domagały.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama