UWAGA!

Słowo, obraz i metafory

Słowo, obraz i metafory
(fot. nadesłana)

Podczas Festiwalu Polskich Seriali Filmowych odbędzie się wystawa prac Rafała Olbińskiego – malarza, ilustratora i projektanta, jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów. Spotkanie z autorem odbędzie się 21 czerwca w sali kameralnej Kina „Światowid”.

„Słowo, obraz sztuka metafory” pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z artystą Rafałem Olbińskim, twórcą plakatu promującego Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. Spotkanie skupione będzie na książce autorstwa artysty pod tytułem „Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach”. Jest to zbiór 20 prac oraz towarzyszących im opowiadań, które powstały jako ich uzupełnienie. Opowiadania poruszają tematy trudnej miłości, dojrzewania, porozumienia z innymi oraz oczekiwań względem siebie.
       Album to prawdziwa perełka dla miłośników prac Olbińskiego oraz koneserów poetyckiej prozy. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z artystą o sztuce, a także zakupić książkę i zdobyć autograf autora. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w sali kameralnej Kina „Światowid”.
       - Na spotkanie można wejść na podstawie bezpłatnych wejściówek, które dostępne były w kasie CSE "Światowid" i rozeszły się w bardzo szybkim tempie – mówią organizatorzy. - Jeżeli jednak komuś bardzo zależy na spotkaniu z Rafałem Olbińskim, warto przyjść w niedzielę. Wiadomo, że zdarzają się sytuacje losowe i nie każdy na spotkanie dotrze, a zainteresowanych będziemy wpuszczać na wolne miejsca.
       Od dzisiaj do zakończenia festiwalu można również oglądać prace Rafała Olbińskiego. Wystawa dostępna jest na I i II piętrze w holu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Plakaty będzie można nie tylko podziwiać, ale także zakupić podczas niedzielnego spotkania z artystą.
       Twórczość Rafała Olbińskiego znalazła uznanie w kraju i zagranicą, czego wyrazem jest ponad 150 nagród, jakie artysta otrzymał do tej pory. W 1994 roku został laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Savignac” w Paryżu, a rok później jego projekt otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata. Obrazy Olbińskiego znajdują się w największych kolekcjach sztuki współczesnej (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i japońskiej Toyamie), a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Australii oraz Polsce.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)