UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Smyczkowa klasyka według Yibai’a Chena

 
Elbląg, Smyczkowa klasyka według Yibai’a Chena
fot. nadesłana

Wiolonczela to prawdziwa dama wśród instrumentów smyczkowych. Zanim jednak kompozytorzy doszli do tego wniosku, musiało minąć kilka wieków. Na szczęście z czasem instrument zaczął coraz częściej gościć w partyturach i salach koncertowych, do czego przyczynił się m.in. Józef Haydn.

Wiedeński klasyk napisał sześć koncertów solowych na wiolonczelę i jeden z nich – Koncert wiolonczelowy c-dur – usłyszymy 4 kwietnia w sali koncertowej ZPSM.
       Wspomniany utwór przyciąga wirtuozów niczym magnes. Choć wymagający i nasycony trudnościami wykonawczymi po brzegi partytury, daje solistom pole do interpretacyjnego popisu. Wielkim entuzjastą i popularyzatorem dzieła był sam Mścisław Rostropowicz, który mawiał, że „ta kompozycja w pełni oddaje charakter wiolonczeli”. Z Koncertem… zmierzy się Yibai Chen – laureat m.in. III miejsca podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego. W programie także dzieła Mozarta, Szostakowicza i Twardowskiego.
       Koncert zainauguruje Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych, który już po raz trzeci zagości w Elblągu. Do rywalizacji staną najzdolniejsi adepci gry na wiolonczeli, skrzypcach, altówce i kontrabasie, którzy podążą śladami kompozytorskich klasyków. Kto swoimi występami najbardziej przekona jury? Przekonamy się między 4., a 7. kwietnia.
      
       04.04.2019, czwartek, godz. 19, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
      
       Wykonawcy:
       Szymon Stec – dyrygent
       Yibai Chen - wiolonczela
       Elbląska Orkiestra Kameralna
        
       Repertuar:
       W. Mozart - Divertimento f-dur KV 138
       J. Haydn - Koncert wiolonczelowy c-dur
       D. Szostakowicz - Symfonia kameralna c-moll op. 110 a
       R. Twardowski – Oberek na orkiestrę smyczkową
        
       Rezerwacje:

       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
       Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
        
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
       Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.      
        Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama