UWAGA!

Spacer w przeszłość. Zgłoś się na warsztaty

 
Spacer w przeszłość. Zgłoś się na warsztaty
fot. nadesłana

Lubisz robić zdjęcia? Chcesz poznać tajniki pracy dziennikarza, a do tego poczuć się jak historyk odkrywający nieznane zakątki miasta? Już dzisiaj zapisz się na bezpłatne warsztaty, na które zaprasza Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

- Podczas spotkań uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące historii Elbląga – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość”, w ramach którego będą odbywały się warsztaty. - Dodatkowo będą mogli poczuć się jak dziennikarze - będą zbierać i przygotowywać materiały, które w końcowym etapie realizacji zadania zostaną umieszczone na interaktywnej mapie Elbląga.
       Wywiad, fotografia, poszukiwanie ciekawostek, tworzenie komentarzy historycznych - tego wszystkiego będą mogli spróbować uczestnicy warsztatów. Światowid czeka na zgłoszenia młodzieży w wieku od 11 do 18 lat.
       - Nabór trwa od 12 sierpnia do 21 sierpnia. Liczba miejsc jest ograniczona – dodaje Marta Derlukiewicz.
       Aby zgłosić się na warsztaty wystarczy wypełnić formularz, który można pobrać tutaj i przesłać na adres e-mailowy: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl, pocztą na adres: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg lub przynieść osobiście do sekretariatu Światowida.
       Warsztaty rozpoczną się 25 sierpnia i potrwają trzy dni. Organizator zapewni wszystkie potrzebne materiały oraz obiad pomiędzy zajęciami.
       Efekty pracy, czyli interaktywna mapa Elbląga z materiałami przygotowanymi przez uczestników warsztatów będzie dostępna na portalu kulturalnym eŚwiatowid.pl oraz na podstronie internetowej projektu.
      
       Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • " 1.Projekty z dziedziny historii i wiedzy o społeczeństwie o walorach dydaktycznych adresowane do wszelkich grup wiekowych, w tym: warsztaty, wystawy czasowe, konkursy tematyczne, przedstawienia teatralne, audycje radiowe i telewizyjne, filmy itp" jest to część paragrafu 3 regulaminu " PROGRAMU MHP" - ograniczenie projektu do jednej grupy wiekowej jest łamaniem tego regulaminu i może być przyczynkiem cofnięcia dotacji wraz z odsetkami ?Tak tylko nieśmiało pytam jakby co. .. Chyba, że w naszym cudownym mieście żyją tylko piękni, młodzi i " plastyczni" gimnazjaliści. Gratuluję integracyjnych (społecznie?) treści tego bądź co bądź patriotycznego programu.
  • Starość nie radość!