UWAGA!

Spektakl dla "najnajów" po raz drugi

 
Elbląg, Lipcowy spektakl w BE,
Lipcowy spektakl w BE, fot. Dominik Żyłowski

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprasza w środę 4 września o godz. 17 na spektakl pt. „Afrykańska przygoda” dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich opiekunów w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska. Wstęp za okazaniem wejściówki.

Spektakl przygotowany został specjalnie dla "najnajów", czyli najmłodszych widzów teatralnych, w wieku od 1 do 4 lat. Przez długi okres swojej historii teatr nie uznawał dzieci do lat czterech za widzów teatralnych. Współcześnie zaczyna się to zmieniać, a dowodem na to jest proponowany spektakl. Podczas lipcowego pokazu „Afrykańskiej przygody” w Bibliotece Elbląskiej na twarzach dzieci, ale również ich rodziców malował się zachwyt i zadowolenie, a to dowód na to, że aktorzy i twórcy spektaklu wiedzą, jak dotrzeć do małego odbiorcy.

 


       Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci z zaciekawieniem oglądają jego przygody, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych: bam, hopa, opla, patataj...
       Zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna umożliwia najmłodszym swobodny odbiór przedstawienia. Maluszki nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich.
       „Afrykańska przygoda" Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego – spektakl bez słów, posługujący się językiem dziecięcych dźwięków, barwnych obrazów, nastrojowej muzyki – ma na celu pobudzenie wszystkich zmysłów małego widza poprzez łagodne, spokojne wciągnięcie go do uczestnictwa w teatralnej iluzji.
      
       W sprawie wejściówek na spektakl należy się kontaktować z Działem Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. św. Ducha 3-7. Ilość miejsc jest ograniczona. Kontakt:
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
       ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69
       m.adamska@bibliotekaelblaska.pl
      

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama