[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spektakl dla "najnajów" po raz drugi

 
Elbląg, Lipcowy spektakl w BE,
Lipcowy spektakl w BE, fot. Dominik Żyłowski

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprasza w środę 4 września o godz. 17 na spektakl pt. „Afrykańska przygoda” dla dzieci w wieku 1-4 lat i ich opiekunów w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska. Wstęp za okazaniem wejściówki.

Spektakl przygotowany został specjalnie dla "najnajów", czyli najmłodszych widzów teatralnych, w wieku od 1 do 4 lat. Przez długi okres swojej historii teatr nie uznawał dzieci do lat czterech za widzów teatralnych. Współcześnie zaczyna się to zmieniać, a dowodem na to jest proponowany spektakl. Podczas lipcowego pokazu „Afrykańskiej przygody” w Bibliotece Elbląskiej na twarzach dzieci, ale również ich rodziców malował się zachwyt i zadowolenie, a to dowód na to, że aktorzy i twórcy spektaklu wiedzą, jak dotrzeć do małego odbiorcy.

 


       Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci z zaciekawieniem oglądają jego przygody, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych: bam, hopa, opla, patataj...
       Zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna umożliwia najmłodszym swobodny odbiór przedstawienia. Maluszki nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich.
       „Afrykańska przygoda" Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego – spektakl bez słów, posługujący się językiem dziecięcych dźwięków, barwnych obrazów, nastrojowej muzyki – ma na celu pobudzenie wszystkich zmysłów małego widza poprzez łagodne, spokojne wciągnięcie go do uczestnictwa w teatralnej iluzji.
      
       W sprawie wejściówek na spektakl należy się kontaktować z Działem Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. św. Ducha 3-7. Ilość miejsc jest ograniczona. Kontakt:
       Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
       ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69
       m.adamska@bibliotekaelblaska.pl
      

Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama