UWAGA!

Spektakl dla "najnajów"

2013-06-20
Aktualizowany 2013-07-04 10:04
 
Elbląg, Spektakl dla "najnajów"
fot. nadesłana

Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską im. C. Norwida zaprasza dziś (czwartek, 4 lipca) o godz. 17 na spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lat i opiekunów pt. „Afrykańska przygoda” w wykonaniu Teatru Miniatura z Gdańska. Serdecznie zapraszamy.

Spektakl przygotowany specjalnie dla "najnajów", czyli najmłodszych widzów teatralnych, w wieku od 1 do 4 lat. Przez długi okres swojej historii teatr nie uznawał dzieci do lat czterech za widzów teatralnych. Współcześnie zaczyna się to zmieniać, a dowodem na to jest proponowany spektakl.
       Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci z zaciekawieniem oglądają jego przygody, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych: bam, hopa, opla, patataj...
       Zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna umożliwia najmłodszym swobodny odbiór przedstawienia. Maluszki nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich.
       „Afrykańska przygoda" Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego – spektakl bez słów, posługujący się językiem dziecięcych dźwięków, barwnych obrazów, nastrojowej muzyki – ma na celu pobudzenie wszystkich zmysłów małego widza poprzez łagodne, spokojne wciągnięcie go do uczestnictwa w teatralnej iluzji.
       Bezpłatne wejściówki na spektakl dostępne są w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. św. Ducha 3-7. Ilość miejsc ograniczona.
       Spektakl będzie pokazywany również we wrześniu, o czym będziemy jeszcze Państwa informować.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Spektakl napewno będzie niezłą gratką dla maluchów, tylko szkoda że bilety rozeszły się już jakiś czas temu. .. Teraz są zapisy na wrzesień. .. Tragedia. ..
Reklama