UWAGA!

Śpiewaj, recytuj i graj!

Elbląscy miłośnicy teatru i poezji mogą wziąć udział w eliminacjach do 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 21 kwietnia br. o godz. 11 w centrum kultury ,,Światowid”. Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 10 kwietnia.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych a także osoby dorosłe. Uczestnicy konkursu mogą reprezentować tylko jedną instytucję np. szkołę, ośrodek kultury czy klub.
     Uczestnicy wszystkich stopni 53. OKR otrzymają dyplomy ufundowane przez sponsorów i organizatorów. Najlepsi finaliści otrzymają nagrodę główną, nagrodę publiczności oraz wyróżnienia za twórcze poszukiwanie interpretacji, za reżyserię, aktorstwo, scenariusz oraz za kompozycję. Ponadto finaliści wezmą udział we Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora i innych przeglądach teatrów jednoosobowych, a także w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz innych przeglądach poezji śpiewanej.
     W myśl uchwały Sejmu RP rok 2008 został ustanowiony Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji organizatorzy konkursu przewidzieli nagrodę specjalną za interpretację utworu tego poety. Mogą się o nią ubiegać uczestnicy przeglądów wojewódzkich oraz finałowych turniejów recytatorskiego i poezji śpiewanej. Ponadto kilku finalistów turniejów recytatorskiego i wywiedzione ze słowa (zamierzających zdawać na studia aktorskie) otrzyma zaliczenie I etapu egzaminu wstępnego na wydział aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
     Organizatorem 53 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.
     Więcej informacji i kartę uczestnika można znaleźć na stronie internetowej
      www.swiatowid.elblag.pl .
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama