UWAGA!

Śpiewaj, recytuj i graj

Do 10 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia chętnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

To już 53. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą, skierowaną do osób uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych i starszych. Eliminacje miejskie i rejonowe do konkursu odbędą się w Elblągu 21 kwietnia o godz. 11 w centrum kultury Światowid.
     Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich OKR, a wykonawca może reprezentować tylko jedną instytucję ( np. szkołę, ośrodek kultury, klub).
     Ogólnopolski Konkurs Recytatorski przeprowadzony będzie w formie czterech Turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, turniej teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa. Każdy z turniejów oceniany będzie według innych kryteriów.
     Warto dodać, że w myśl uchwały z 10 lipca 2007 r. Sejmu RP, rok 2008 jest ustanowiony Rokiem Zbigniewa Herberta. Z tej okazji w przeglądzie wojewódzkim oraz w spotkaniach finałowych uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji
     śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretacje utworu Zbigniewa Herberta; utwór ten może wchodzić w skład repertuaru, może też być zgłoszony dodatkowo. Ponadto kilku finalistów turniejów recytatorskiego i
     wywiedzione ze słowa (zamierzających zdawać na studia aktorskie) otrzymają zaliczenie I etapu egzaminu wstępnego na wydział aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
     Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.
     Więcej informacji i kartę uczestnika można znaleźć na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama