UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkajmy się z kulturą twarzą w twarz

 
Elbląg, Spotkajmy się z kulturą twarzą w twarz
fot. nadesłana

CSE „Światowid” zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Twarzą w twarz. Jego gościem będzie pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie, współzałożycielka grupy literacko-muzycznej Scena Babel, Kabaretu Piosenki Smutnej oraz Teatralnego Spichlerza – Marta Andrzejczyk.

Celem cyklu „Twarzą w twarz” jest umożliwienie mieszkańcom naszego regionu, a przede wszystkim młodzieży, spotkań z ciekawymi osobami ze świata kultury i sztuki, mediów, nauki czy polityki, mieszkających lub działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
       Tym razem na spotkanie zaprosiliśmy olsztyniankę Martę Andrzejczyk - pieśniarkę, aktorkę Białego Teatru w Olsztynie, współzałożycielkę grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL, Kabaretu Piosenki Smutnej oraz Teatralnego Spichlerza, nagradzaną w dziedzinie piosenki i aktorstwa, stypendystkę Prezydenta Miasta Olsztyn, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu.
       W 2007 roku ukazała się jej pierwsza płyta "Cicho", drugi album "Cienie" został wydany trzy lata później. W tym samym roku odbyła się premiera jej trzeciego recitalu "Kobieta Czasownik", zaś w 2011 r. dwóch projektów z pogranicza muzyki i teatru : "Spadanie też jest formą lotu” opartego na wierszach S. Plath, muzyce i tekstach P. Misiorowskiego oraz „Kim jest Wiera Gran”, na podstawie piosenek z repertuaru Wiery Gran i książki Agaty Tuszyńskiej pt. „Oskarżona Wiera Gran”.
       Śpiewa również w programie słowno-muzycznym „Śpieszmy się kochać ludzi…”, stworzonym przez kompozytora Hadriana Filipa Tabęckiego ze słowami ks. Jana Twardowskiego. 15 kwietnia 2010 roku, w imieniu polskich artystów i twórców, na Zamku Królewskim w Warszawie, programem „Śpieszmy się kochać ludzi…”, pożegnała parę Prezydencką i Ministra Tomasza Mertę.
       W lipcu 2012 na dziedzińcu Zamku w Olsztynie, odbyła się premiera recitalu „Listy Wiery Gran” opartego na piosenkach przedwojennej polskiej artystki Wiery Gran.
       Marta Andrzejczyk odpowie na pytania widzów oraz Agnieszki Jarzębskiej - Redaktor Naczelnej Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl. Zaprezentuje również swoją twórczość.
       Więcej informacji o naszym gościu, jej działalności kulturalnej i pasji, znajdziecie tutaj.
      
       27 listopada, godz. 11.30, sala kameralna Kina „Światowid”. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy do dnia 22 listopada.
       Osoba do kontaktu: Agnieszka Tkaczuk; agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl; tel. 55/ 611 20 59. Wstęp wolny.
      
Agnieszka Tkaczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama