UWAGA!

Spotkania z teatrem, ale bez wody

 
Elbląg, Spektakl "Mein Kampf" zostanie zaprezentowany w Wilczym Szańcu (na zdj. od lewej Marcin Tomasik i Tomasz Muszyński -
Spektakl "Mein Kampf" zostanie zaprezentowany w Wilczym Szańcu (na zdj. od lewej Marcin Tomasik i Tomasz Muszyński - fot. arch. portEl)

Od sześciu lat elbląski teatr organizuje cykl plenerowy pn. Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem …na Wodzie. Tegoroczna edycja będzie inna, chociażby ze względu na ...brak wody. Spektakle będą grane na lądzie - na dziedzińcach w otoczeniu średniowiecznych murów, w lesie. Teatralne spotkania wystartują już za tydzień, 27 lipca, w Gierłoży.

Inne miejsce, całkowicie odmienny repertuar, czyli "Mein Kampf" w Wilczym Szańcu - tajnej Kwaterze Głównej Hitlera i Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych. Tam właśnie zaprezentowana zostanie sztuka George'a Taboriego w reż. Artura Hofmana. Zderzenie europejskiej literatury, która dotyka problemu narodzin i obecności Zła oraz antysemityzmu i Holokaustu z polskim reżyserem pochodzenia żydowskiego… Spektakl doceniany przez widzów oraz recenzentów. Był jednym z 16 zgłoszonych przez ponad 70 teatrów z całej Polski do projektu "Teatr Polska 2010." Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że przedstawienie prezentowane będzie w terminie zbliżonym z rocznicą zamachu na Adolfa Hitlera. „Mein Kampf" zaprezentowany zostanie trzykrotnie.
       27 lipca - godz. 20 - Gierłoż
       28 lipca - godz. 20 - Gierłoż
       29 lipca - godz. 20 - Gierłoż

       Jednak tegoroczną edycję Warmińsko-Mazurskich Spotkań z Teatrem…na Wodzie zdominuje plenerowa realizacja według „Burzy" Williama Szekspira w międzynarodowej obsadzie: polsko – portugalsko - angielskiej. Spektakl-instalacja jest efektem projektu w ramach Programu Kultura 2000. Wymiana doświadczeń oraz zderzenie kulturowe i wspólna realizacja widowiska plenerowego pt. „Burza Szekspira: Ontologia, Rekonstrukcja i Manipulacja”(w skrócie: STORM). Jest to oparte na współpracy, kreatywne poszukiwanie nowych dróg ontologii "Burzy", które będzie badane za pośrednictwem trzech kulturowo odmiennych części Europy: Południowa – Tomar (Środkowa Portugalia), Północna – Lincoln (Wschodnie wybrzeże Anglii), Wschodnia – Elbląg (Północna Polska) połączonych przy pomocy sztuki Szekspira. Projekt STORM dotyczy języka oraz miejsc – traktuje o tym, jak język manipuluje nasze myśli i działania w czasie i przestrzeni. "Burzę" oglądali już widzowie w Portugalii, teraz czas na nas:
       2 sierpnia - godz. 19 Elbląg (dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego)
       3 sierpnia - godz. 19 Kadyny (ogrody klasztoru oo. franciszkanów)
       4 sierpnia - godz. 19 Gdynia (Park Kolibki - w ramach Festiwalu Szekspirowskiego)
       6 sierpnia - godz. 19 Frombork (Wzgórze Katedralne)

       Będzie też "mitycznie". We Fromborku zaprezentowany zostanie spektakl – „Hermes przeszedł, czyli mity greckie" Macieja Wojtyszki w reż. Artura Hofmana. To samo miejsce, co „Burza" tylko 5 sierpnia o godz. 21. Frombork przyzwyczaił się już do plenerowych realizacji elbląskich aktorów.Goszczą oni na Wzgórzu katedralnym już od kilku sezonów, zawsze na początku sierpnia. Są to wyjątkowe spektakle ze względu na miejsce i anturaż... Przychodzą je oglądać tłumy mieszkańców oraz turystów (ok. 1500 osób oglądających przedstawienie).
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama