UWAGA!

Spotkanie poetyckie z Magdaleną Panek

 Elbląg, Spotkanie poetyckie z Magdaleną Panek

Już jutro (2 kwietnia) o godz. 15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie poetyckie z 17-letnią poetką Magdaleną Panek, która wydała właśnie swój debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Przedsionek nieba”. Wstęp wolny.

Magdalena Panek ma 17 lat. Poezją interesuje się... od zawsze. Pisze wiersze, jak sama mówi, "pod wpływem emocji, chwili, przebłysku myśli" - głównie podczas codziennych dojazdów do szkoły z podelbląskiej miejscowości. Uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych w klasie o specjalności technik ekonomista do spraw rachunkowych.
       Wcześniej swoje wiersze publikowała w facebookowej grupie „Kawiarenki poetyckiej” - wiersze młodej poetki ukazały się też w dwóch antologiach poetów „Kawiarenki”.
       "Poezję Magdy charakteryzuje lapidarność określeń połączona z bogactwem metafor - ot i cała Magdalena Panek; pomieszanie uniesień i spokoju graniczącego z uśpieniem; krzyk o uwagę świata, a z drugiej strony chęć ukrycia się przed nachalnością i hałasem współczesności"- czytamy we wstępie Małgorzaty Krasowskiej do tomiku.
      
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama