UWAGA!

Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską

 Elbląg, Spotkanie z Katarzyną Wasilkowską

Są autorzy piszący dla dzieci i młodzieży, którzy potrafią tak pisać, jakby sami mieli tyle lat, co bohaterowie ich książek. Taką autorką jest Katarzyna Wasilkowska, z którą będzie można się spotkać w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj w sobotę, 3 czerwca, o godz. 12:00. Zapraszamy na spotkanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wstęp wolny.

 

 

Będzie to spotkanie wokół książki pt. „Już, już!”. Preferowany wiek dzieci: 9+

 

Katarzyna Wasilkowska pisze dla dzieci i młodzieży. Każda z jej książek jest ciepło przyjmowana przez młodszych i starszych czytelników. Za debiut literacki „Jowanka i gang spod Gilotyny” autorka została nagrodzona Guliwerem w krainie Olbrzymów, a za powieść „Kobra” wyróżniona nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego. Jej „Świat Mundka” został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, otrzymał wyróżnienie w Konkursie PS IBBY Książka Roku 2020 oraz nominację do nagrody Literacka Podróż Hestii. Za „Już, już!” otrzymała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego oraz nominację do nagrody Literacka Podróż Hestii.

Oprócz wymienionych, jest również autorką książek: „Ryś miasta”, „Jowanka i Pierścień Kurantów”, „Noc strachów. Opowieści z ulicy Słonecznej”, „Kilka niedużych historii”, „Jagodowy dziadek”, „Niebajka o Mikołaju”, „Kobra”, „Baltazar wraca do domu”, „Królestwo, jakich wiele”, „Mleczak”. Autorka mieszka z najmłodszymi dziećmi, mężem fotografem, dwoma psami i kotem na podwarszawskiej wsi.

 

Na stronie wydawcy książek Katarzyny Wasilkowskiej, Wydawnictwa Literackiego, można przeczytać:

Mówi się, że jej twórczość cechuje bezpośredni styl, humor, wiarygodnie nakreślone osobowości bohaterów, a przede wszystkim głębokie zrozumienie psychiki dziecka.

 

O książce „Już, już!” z opisu wydawcy:

Lula to prawdziwa prymuska, świetnie się uczy, nie zaniedbuje obowiązków, a przy tym jest miła, życzliwa i ma tak sprytne palce, że chyba zostanie rzeźbiarką. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie, bo na razie coś stanęło jej na drodze. Coś, co obudziło w niej bestię…

 

Więcej informacji:

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj

ul. Zamkowa 1

tel. 55 625 60 23

 

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Książkowe drogowskazy”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama