[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z marimbą i perkusją

Elbląg, Spotkanie z marimbą i perkusją
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna 7 listopada zaprasza na koncert z udziałem Radosława Szarka – pasjonata marimby i perkusji, który ukaże całkiem nowe oblicze instrumentów. Kameralistów poprowadzi znakomity dyrygent Robert Kabara, twórca Orkiestry Sinfonietta Cracovia. Obecnie współpracujący ze Śląską Orkiestrą Kameralną w Katowicach.

Na początek tego muzycznego spotkania artyści wykonają dwa utwory na marimbę, perkusję i orkiestrę smyczkową Bertholda Hummela oraz Emmanuela Séjourné. W drugiej części koncertu usłyszymy „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Béli Bartóka, inspirowane węgierskimi pieśniami ludowymi.
       Marimba to instrument nietuzinkowy, w Afryce oraz Ameryce Środkowej wykorzystywana jest w wersji etnicznej, jako rodzaj archaicznego ksylofonu. Natomiast marimba używana przez profesjonalnych muzyków to instrument o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych. Pozwala na wirtuozerskie popisy, przez co utwory na marimbę przyjmowane są przez publiczność z aplauzem.
       Możliwości tego instrumentu oraz wirtuozerię Radosława Szarka można usłyszeć na stronie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: www.eok.elblag.eu w zakładce Multimedia.
      
       7 listopada., godz. 19, Ratusz Staromiejski w Elblągu. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8-16, wt., czw. 8-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama