UWAGA!

Spotkanie z Nikiforem

 
Elbląg, Spotkanie z Nikiforem
fot. nadesłana

Klasyka polskiego kina, obrazy nagradzane i docenione na zagranicznych festiwalach prezentowane są podczas cyklu "Spotkania filmowe - dyskusje przy filmie". W czwartek, 28 września, pokazany zostanie film Krzysztofa Krauze „Mój Nikifor”.

Na projekcje zapraszani są dojrzali widzowie, ponieważ cykl jest częścią programu skierowanego do seniorów. Prezentowane w ramach projektu "Akademia możliwości-przez wspólne pasje do wspólnych działań" filmy to także przegląd najważniejszych polskich reżyserów. Kopie odnowione cyfrowo pochodzą z Cyfrowego Repozytorium Filmowego, a spotkania prowadzi filmoznawczyni Aleksandra Bielska – koordynator działającego w kinie „Światowid” DKF-u im. Andrzeja Munka.
       - „Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze to oparta na faktach opowieść o ostatnich latach życia Nikifora Krynickiego, cierpiącego na zaburzenia słuchu i mowy malarza – mówi Aleksandra Bielska. – W jego postać wcieliła się Krystyna Feldman, nieżyjąca już wspaniała aktorka kilkukrotnie nagradzana za tę rolę.
       Seans rozpocznie się 28 września o godz. 17 na Scena na Piętrze (II piętro) CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp jest bezpłatny, program dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2017.
      
       Kolejne spotkania:

       19.10., godz. 17 "Dreszcze" reż. W. Marczewski
       16.11., godz. 17 "Panny z Wilka" reż. A. Wajda
      
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama