UWAGA!

Spotkanie z pasjami. Fryzjer – artysta czy rzemieślnik?

 
Elbląg, Spotkanie z pasjami. Fryzjer – artysta czy rzemieślnik?

W czwartek, 17 lipca o godz. 11 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na kolejną odsłonę „Spotkań z pasjami”. Tym razem bohaterką będzie Danuta Płatek – mistrzyni fryzjerstwa, która od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientek. Wstęp wolny.

Pani Danuta Płatek jest artystką – nie maluje jednak obrazów ani nie gra na pianinie – jest za to mistrzynią w swoim fachu i od ponad pół wieku tworzy dzieła sztuki na głowach swoich klientów. Urodziła się w grudniu 1939 r oku na podkarpaciu. W wieku 15 lat, z dyplomem czeladnika i ukończonym kursem doszkalania zawodowego wyjechała najpierw do Warszawy, a potem do Krakowa. W krakowskim salonie przy ulicy Stolarskiej pracowała przez 40 lat. Życzenia klientek, które chciały, aby na ich głowach kopiować fryzury a'la Bardotka czy Saganka dość szybko zaczęły ją nużyć, dlatego zaczęła wymyślać własne. Tworzyła widowiskowe fryzury i spektakularne sploty, o których mówi się do dziś. Po przejściu na emeryturę swoją wiedzę przekazuje innym.
       Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Projekt zakłada również stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów.
       Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Twórcy projektu chcą pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.
      
       Więcej informacji: Dział Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 18.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama