UWAGA!

Spotkanie z pisarką

W czwartek 9 września o godz. 11.00 w sali gotyckiej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Ostrowską, pisarką, autorką książek dla młodzieży.

Ewa Ostrowska należy do pisarzy starszego pokolenia. Jej debiutem książkowym był "Pierwszy dzień tygodnia", powieść o rodzinie, pokazująca obłudę, hipokryzję i brak porozumienia. Pisarka ma w dorobku ma kilkanaście powieści - m. in. "Nim jabłoń zdziczeje", "Śniła się sowa" - cieszących się sporą popularnością, wielokrotnie wznawianych. Dużo tworzyła z myślą o młodym czytelniku. Przykładem mogą być książki "Długa lekcja" czy "Zabić ptaka". Jej powieść "Co słychać za tymi drzwiami?" została uhonorowana w roku 1983 międzynarodową nagrodą IBBY.
     Obecnie Ewa Ostrowska promuje swoją najnowszą książkę "Owoc żywota twego". Nie zalicza się ona do popularnej serii "owocowej" wydawnictwa Prószyński i S-ka prezentującej mniej lub bardziej poważne problemy współczesnych kobiet z miasta. Tym razem mamy do czynienia z niezwykle rzadką obecnie tematyką wiejską, a do tego opisaną z wyjątkowym brutalnym realizmem.
     Spotkanie z Ewą Ostrowską rozpocznie się w czwartek o godz. 11.00. Wstęp wolny.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama