UWAGA!

Spotkanie z reportażystą „Wyborczej”

Elbląg, Gościem DKK będzie Wojciech Tochman
Gościem DKK będzie Wojciech Tochman

Biblioteka Elbląska zaprasza 13 listopada (czwartek) o godz. 19 do Sali Audiowizualnej (Spatium Novum) na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem - reportażystą i dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. Rozmowę poprowadzi Piotr Derlukiewicz. Spotkanie odbędzie się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjne Kluby Książki. Wstęp wolny.

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem Klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do aktywnego promowania mody na czytanie.
     Kluby działają przy bibliotekach stopnia wojewódzkiego, miejskiego, powiatowego i gminnego od kwietnia 2007. Ich pracę koordynują koordynatorzy wojewódzcy z ramienia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. W ramach działalności Klubów odbywają się spotkania autorskie z pisarzami, których książki są czytane, z krytykami literackimi itd.
     13 listopada gościem DKK będzie Wojciech Tochman, dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
     Tochman urodził się w 1969 roku w Krakowie. Obecnie jest jednym z najważniejszych polskich reportażystów, przez wielu uważany za następcę Ryszarda Kapuścińskiego. Od 1990 reporter „Gazety Wyborczej”, przez jej czytelników wybrany Reporterem Roku 1998. W latach 1996-2002 autor i gospodarz telewizyjnego programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”, założyciel i wolontariusz Fundacji ITAKA poszukującej zaginionych i pomagającej ich rodzinom. Autor zbioru reportaży „Schodów się nie pali” (2000), który znalazł się w finale Nagrody Nike 2001. W roku 2002 za teksty podtrzymujące tradycje literackiego reportażu, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z byłej Jugosławii był nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa przyznawanej przez dziennik Rzeczpospolita. W listopadzie 2004 znalazł się w finale prestiżowej nagrody Prix RFI Témoin du Monde przyznawanej w Paryżu przez Radio France International. Pozostałe książki Tochmana: „Jakbyś kamień jadła” (2002) – opowieść reporterska z podróży do Bośni, „Córeńka” (2005) – opowieść reporterska o poszukiwaniach dziennikarki „Gazety Wyborczej” Beaty Pawlak po zamachu terrorystycznym na wyspie Bali, „Wściekły pies” (2007) – zbiór reportaży.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama