UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie z „Tyglem”

2010-02-16
Aktualizowany 2010-02-18 11:46
Elbląg, Spotkanie z „Tyglem”

Stowarzyszenie Elbląski Klub Autorów SEKA zaprasza na otwarte spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowany najnowszy numer kwartalnika tygiEL. Promocja odbędzie się 18 lutego (czwartek) o godz. 18.00 w Klubie Środowisk Twórczych „Krypta”.

W najnowszym numerze tygla publikują m.in. Andrzej Lipniewski, Henryk Cyganik, Andrzej K. Torbus, Grzegorz Walczak (wiersze), Jarosław Denisiuk (W pułapce thatcheryzmu? Na marginesie Kongresu Kultury), Grzegorz Piwnicki (Demokracja szlachecka jako wyznacznik kultury politycznej I Rzeczypospolitej), Andrzej Chodubski (O polskim postrzeganiu Afryki), Zbigniew T. Szmurło (Stolice Armenii).
       Ryszard Tomczyk oprócz materiału wspomnieniowo-dokumentującego z „księgi pokładowej" szefa Galerii EL, zamieścił tekst zamiast recenzji, będący próbą  pokazania niektórych aspektów spektaklu „Dzieła wszystkie Szekspira” przygotowanego przez elbląski teatr.
       Jarosław Denisiuk w artykule „Miejsce ryzyka” usiłuje pokazać odbiorcom przygotowywanym przez Galerię EL wystawom twórcze i nowatorskie podejście do tego, co od pewnego czasu mogą zastać w murach podominikańskiego kościoła: „Od jakiegoś czasu Galeria EL próbuje przyzwyczaić widów do wystaw, które dedykowane są związkom wystawianych obiektów z wnętrzem, obrazowaniem reakcji artysty na niezwykłą przestrzeń wystawienniczą”.
       Lech Słodownik przybliża czytelnikom dzieje i teraźniejszość dwóch elbląskich ulic - grobli św. Jerzego i gen. Józefa Bema, a Janusz Charytoniuk w tekście 100 elblążan niezrealizowane sylwetki biograficzne przybliża sylwetki kilku osób (m.in. Karola Fryderyka Abramowskiego, Józefa Lassoty, Franca Komnicka) związanych z naszym miastem.
       Oprócz tego w najnowszym zeszycie tygla znaleźć można materiał Grzegorza Baranowskiego „Podróż sentymentalna”, bogato ilustrowana zdjęciami z jego wyjazdu na Białoruś, a także teksty Kazimiery Atamańczuk, Mieczysława Lenckowskiego i Lecha Przychodzkiego.
      
       Kwartalnik tygiEL ukazuje się dzięki dotacji Urzędu Miasta w Elblągu.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama